EKIPA 26800 SKATEPARK: w naszym mieście potrzebny jest dobry skatepark

25 lutego 2021 14:58; Bialobrzegi24.net

Białobrzegi mają powody do dumy. Możemy pochwalić się nie tylko świetną lokalizacją, urokami dostępu do Pilicy i lasów, mamy dużo dobrych lokali gastronomicznych, nowoczesny stadion, dobry klub bokserski, profesjonalną szkołę tańca, na naszym terenie aktywnie działa Fundacja KOALICJA DLA MŁODYCH, mamy „Ławeczkę JEREMIEGO PRZYBORY”, białobrzeskie gąski na rynku, popularne lody… tak można by jeszcze wymieniać. Nie możemy jednak pochwalić się dobrym skateparkiem i to jest coś co według nas powinno się zmienić.

Obecny skatepark na stadionie miejskim w Białobrzegach
Obecny skatepark na stadionie miejskim w Białobrzegach

Przez wiele miesięcy drewniany skatepark znajdujący się w sąsiedztwie pięknego stadionu, był w stanie opłakanym. Każda znajdująca się tam przeszkoda była po prostu dziurawa, wystawały śruby, była masa pęknięć w sklejkach, przeszkody były stare i zużyte. To miejsce nie tylko nie nadawało się do użytkowania, nie było powodem do dumy, ale stwarzało także zagrożenie dla użytkowników. W okresie letnim ubiegłego roku zawiązała się nieformalna grupa, która składa się z osób jeżdżących na deskorolkach, hulajnogach i bmxach i to właśnie ta grupa zwróciła uwagę na problem. Jesteśmy ludźmi z pasją, jesteśmy w różnym wieku i zależy nam na rozwoju. Założyliśmy swoją stronę na facebooku, pokazaliśmy lokalnej społeczności jak wygląda sytuacja na parku, zrobiliśmy trochę szumu i udało się doprowadził do lekkiej renowacji drewnianych przeszkód. Cieszymy się, że niebezpieczeństwa zostały zażegnane, ale to nie koniec potrzeb. Jak już zostało wspomniane, jesteśmy ludźmi z pasją, stawiamy na rozwój, jesteśmy ambitni i chcemy więcej.

Chcemy uświadomić Wam – czytelnikom BIAŁOBRZEGI24.NET i mieszkańcom naszego regionu, że dobry skatepark w naszym mieście jest potrzebny i taka sytuacja stała się normą w Polsce, zarówno w dużych, jak i małych miastach. Takie miejsce daje warunki do rozwoju i uprawiania różnych sportów, a to w czasach kiedy odporność naszych organizmów gra pierwsze skrzypce, jest szczególnie istotne. Skatepark to miejsce gdzie spotykają się różni ludzie, w różnym wieku, to miejsce dla wszystkich. Tutaj młodzi ludzie mogą uczyć się od starszych, ale także starsi od młodszych, tutaj uczymy się szacunku, tolerancji, budujemy swoje ambicje i samodyscyplinę, uczymy się pokonywać swoje słabości i dążyć do celu. Jest to także idealne miejsce do organizowania wielu imprez o różnym charakterze, zarówno współzawodnictwa sportowego jak i rozrywkowych czy kulturalnych. Skatepark to także doskonały sposób na promocję regionu i turystykę, a jest to od pewnego czasu jeden z priorytetów lokalnych władz. Wiecie jak wiele osób odwiedza skateplazę w Radomiu, parki w Warszawie, Kozienicach, Puławach, Piasecznie i wielu innych miastach? MNÓSTWO!

My sami także wyjeżdżamy z 26-800 aby pojeździć na fajnych i nowoczesnych parkach, natomiast poznani tam lokalni zajawkowicze chcą przyjechać i do nas. Kiedy już nas odwiedzą, pojeżdżą na skateparku, to odwiedzą lokalny sklep i zostawią swoje złotówki kupując napój, pójdą coś zjeść po męczącej sesji na parku, zobaczą naszą plażę i następnym razem mogą odwiedzić miasto nie tylko w jednym celu. Tak to działa, fajne miejsca przyciągają i dają możliwości.

Najważniejsze jednak jest to, że dają możliwości rozwoju lokalnej społeczności, potrzebujemy tego, wiele osób trwa w swojej pasji mimo braku warunków, wyobraźcie sobie jakby było z idealnym miejscem. Dlatego właśnie chcemy zwrócić uwagę na nasze potrzeby i plusy płynące z takim rozwiązaniem. Liczymy na to, że wśród lokalnych inwestycji, znajdzie się także miejsce na betonowy SKATEPARK z prawdziwego zdarzenia. Zależy nam na miejscu z dobrą nawierzchnia i większą przestrzenią niż aktualny skrawek, marzymy o betonowych przeszkodach, które będą trwałe i nie będą wymagały ciągłych napraw. Zasługujemy na to aby skatepark przy stadionie nie prezentował się jak muzeum dawnych lat i pozwalał nam rozwijać swoje pasje. Kto stoi w miejscu ten się cofa. Trzeba iść lub jechać do przodu!!! Wiemy, że nie jest to drobna inwestycja, ale warto pamiętać, że jest to inwestycja w przyszłość, inwestycja w nas, w mieszkańców i w ich nowe pokolenie. Mamy nadzieję, że nowy rok i zaczynający się z pierwszymi oznakami wiosny nowy sezon pozwoli nam dostrzec zachodzące w temacie parku zmiany i chęć sprostania naszym oczekiwaniom.
 
A Ty jak sądzisz? Czy takie miejsce w Białobrzegach by się przydało?

EKIPA 26800 SKATEPARK

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (1)

Skejcik; 25 lutego 2021 23:02

Potrzebujemy, zasługujemy i zrobimy co trzeba żeby mieć gdzie jeździć

Przeczytaj również

Pilica zaczyna baraże o III ligę! Na początek wyjazd do Ząbek

  • Sport
  • Białobrzegi

Od sobotniego meczu z Ząbkovią Ząbki bój o awans rozpoczną podopieczni trenera Tomasza Grzywny.

Dodano: 18 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Kobiecym głosem na dwa serca - to będzie wyjątkowy koncert na rynku

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wieczór podczas którego dwie charyzmatyczne kobiety wyśpiewują co im w duszy gra w partiach solowych i w duetach, a także wspierając się drugim głosem. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 20...

Dodano: 17 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Mecz Polska - Hiszpania: będzie strefa kibica na rynku w Białobrzegach!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Burmistrz Adam Bolek oraz MGOK zapraszają całe rodziny z gminy Białobrzegi i okolic do strefy kibica na wspólne piknikowe oglądanie w plenerze MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ! Organizatorzy gwarantują profesjonalną transmisję na dużym...

Dodano: 17 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Kultura HIP HOP nad Pilicą

  • Kultura
  • Powiat Białobrzeski

Lubię obserwować ludzi, widzieć czym żyje ulica i w jakim rytmie oddycha miasto. Bez względu na to czy jestem w Warszawie, Opolu czy Białobrzegach, wszędzie zauważam wspólny mianownik. Tym wspólnym mianownikiem jest wszechobecna kultura...

Dodano: 15 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Łukasz UFO Łukomski

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 187

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu magazynu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" mówimy m.in. o zielonych przystankach w Brwinowie z dotacją z budżetu Mazowsza, nowo powstającym Centrum Integracji Społecznej w...

Dodano: 15 czerwca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny