Działaj Lokalnie: Fundacja Koalicja Dla Młodych pobiła kolejny rekord

6 czerwca 2022 14:24; Informacja prasowa

Aż 104 tysiące złotych zostanie przekazane na inicjatywy społeczne, które spełnią marzenia lokalnych społeczności. Wszystko to w ramach kolejnej już edycji programu Działaj Lokalnie.


Początkowo kwota, którą Fundacja planowała przeznaczyć na ten cel także była rekordowo wysoka i wynosiła aż 90 tysięcy złotych. Jak się jednak okazało, wniosków od lokalnych organizacji, stowarzyszeń i grup nieformalnych wpłynęło bardzo dużo i każdy z nich był dobry i istotny dla lokalnych społeczności.

Z 24 wniosków, realizacja aż 20 zostanie sfinansowana w ramach programu Działaj Lokalnie.

Program Działaj Lokalnie jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W zakresie ogólnopolskim realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, a lokalnie przez Fundację Koalicja dla Młodych, czyli tak zwany Ośrodek Działaj Lokalnie. To Fundacja pozyskuje darczyńców lokalnie, współpracuje z gminami, organizacjami pozarządowymi i grupami nieformalnymi. Powołuje komisję oraz koordynuje tutaj Program i wspiera realizacje projektów. Realizatorzy mogą przez cały czas liczyć na pomoc Fundacji, nie tylko w kwestii finansowej, ale także w promocji swoich działań czy korzystania z wiedzy i doświadczenia fundacyjnej drużyny.

W tym roku Fundacja mogła przyznać 20 minigrantów na kwotę 104 tysięcy złotych. Dzięki wsparciu:

– Darczyńców: Firmę Auto-max-Neska oraz Galerię Smaku;

– Gminy Partnerskie Programu: Białobrzegi, Belsk Duży, Głowaczów, Promna, Radzanów;

– Środki przekazane od Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce

Dzięki realizowanym projektom odbędą się między innymi zawody taneczne dla przedszkolaków, warsztaty, zajęcia pozalekcyjne, powstanie ogród sensoryczny dla osób z niepełnosprawnościami i wiele innych. W aż 9 gminach pojawi się nowa energia z programu Działaj Lokalnie.

Więcej na temat realizowanych projektów można przeczytać na stronie Fundacji https://fundacjakdm.org/104-tysiace-na-inicjatywy-spoleczne/

Fundacja Koalicja Dla Młodych prowadzi program Działaj Lokalnie od 2005 roku i od tego czasu dofinansowała realizację blisko 400 inicjatyw społecznych. Dotychczasowe projekty i ciągłe zainteresowanie programem, pokazuje jak istotny jest on w naszym regionie. Tym bardziej cieszy fakt, że rekord został pobity. Z pewnością wydarzy się wiele dobrego.

(inf. prasowa)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Na DK48 wjechała w pojazd służby drogowej

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

We wtorek po godz. 8.00 na drodze krajowej nr 48 kobieta prowadząca auto osobowe wjechała w pojazd służby drogowej.

Dodano: 28 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Finał programu stypendialnego Klementyny. Powstał utwór muzyczny i teledysk!

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Tego jeszcze nie było. Letni hit od Stypendystów Klementyny jest idealny na początek wakacji Fundacja Koalicja Dla Młodych już kolejny rok prowadzi program stypendialny – Stypendium Klementyna. Tym razem było trochę inaczej, wyjątkowo i z...

Dodano: 27 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

A może na camping?

  • Aktualności
  • Mazowsze

A może by tak spędzić weekend pod mazowiecką chmurką? Przygodę, niezależność, a jednocześnie komfort mamy gwarantowane. Samorząd Mazowsza zachęca do zwiedzania regionu. Jest tu sporo atrakcji, a już niedługo odbędą się pierwsze...

Dodano: 27 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Trasa S7 zablokowana po wypadku ciężarówki

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W pojeździe ciężarowym wystrzeliła opona. Zestaw przebił bariery rozdzielające oba pasy ruchu i przewrócił się na bok.

Dodano: 24 czerwca 2022 r. Komentowano: 2 razy Autor: Bialobrzegi24.net

To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

  • Aktualności
  • Mazowsze

Ostatni tydzień na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz projekt z regionu radomskiego i oddaj swój głos. Turniej dziecięcej piłki nożnej, instalacja holograficzna, festiwale, szkolenia dla kierowców czy budowy i...

Dodano: 21 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny