Druh Dominik Piekarski z OSP w Suchej starażakiem miesiąca! Drugi raz w tym roku!

28 grudnia 2021 13:57; Informacja prasowa

Strażakiem Miesiąca Października 2021 został druh Dominik Piekarski z OSP w Suchej, który 8 października jadąc swoim samochodem ulicą Wałową w Radomiu zauważył grupkę osób pochylonych nad osobą leżącą na ulicy.

druh Dominik Piekarski z OSP w Suchej (fot. mazovia.pl)
druh Dominik Piekarski z OSP w Suchej (fot. mazovia.pl)

Zatrzymał się i natychmiast rozpoczął reanimację mężczyzny, przekazując jednocześnie dyspozytorowi informacje o stanie poszkodowanego. Nieprzerwanie przez ok 15 min kontynuował resuscytację, a po przybyciu karetki na przemian z ratownikami medycznymi wykonywał masaż serca, ponieważ stan mężczyzny, mimo użycia defibrylatora i wsparcia farmakologicznego, długo nie ulegał poprawie. Bardzo fachowo udzielał również pomocy psychologicznej żonie nieprzytomnego. Po badaniach okazało się, że był to rozległy zawał mięśnia sercowego i gdyby nie tak szybkie podjęcie akcji reanimacyjnej, pacjent nie miałby szans na przeżycie.

Druh Piekarski już po raz drugi w tym roku otrzymał tytuł strażaka miesiąca. W sierpniu przystąpił do akcji ratowniczej podczas wypadku drogowego, którego był świadkiem.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski podkreśla duże zaangażowanie strażaków w ich służbę. – Można śmiało powiedzieć, że praca strażaków nigdy się nie kończy, ponieważ swoją służbę pełnią praktycznie 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Bez względu na czas i miejsce zawsze są gotowi udzielić pomocy.  Taka postawa jest naprawdę godna podziwu i zasługuje na uznanie – dodaje wicemarszałek.

To już 21 edycja konkursu, który zakończy się wyborem przez Kapitułę spośród laureatów miesiąca „Strażaka Roku 2021 Województwa Mazowieckiego”. Do tytułu strażaka miesiąca laureaci nominowani są za bohaterską postawę, zaangażowanie, profesjonalizm i gotowość niesienia pomocy oraz bezinteresowną służbę ludziom.

(inf. prasowa)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Już w ten weekend Majowe Dni Białobrzegów!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Mateusz Mijal, Miły Pan, Long&Junior, Hlopaky, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Lady Pank - to wszystko czeka nas już w najbliższy weekend podczas Majowych Dni Białobrzegów 2022.

Dodano: 20 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net