Donald Tusk w Białobrzegach. Wicestarosta i PGNiG reagują

30 września 2022 18:24; Bialobrzegi24.net

Zakład Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach dostał od PGNiG za to, że placówka… zużyła za mało gazu.

SP ZOZ w Białobrzegach (fot. Bialobrzegi24.net)
SP ZOZ w Białobrzegach (fot. Bialobrzegi24.net)

W piątek rano w tej sprawie przed budynkiem SP ZOZ odbyła się konferencja lidera Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska.

- Rano premier mówi: bądźmy oszczędni, inwestujmy w termomodernizację, ocieplajmy ściany. A wieczorem przychodzi informacja z PGNIG, że za to, że ten program został zrobiony, że spalono mniej gazu, będzie kara - powiedział Donald Tusk. - Dla takiego ZOZu w Białobrzegach taka kara to poważne pieniądze. Dla PGNIG, które z kieszeni podatnika, tylko od marca tego roku, dostało ponad 6 mld złotych dotacji, dla takiego PGNIG, które proponuje coraz droższy gaz - to nie są żadne pieniądze - dodał.

- Te 30 tysięcy złotych, które mamy zapłacić, chcieliśmy przeznaczyć na przykład na ucyfrowienie aparatu rentgenowskiego, czy też parking. Szkoda, że w obecnych czasach, gdy samorządy zmagają się z ciężkim problemem energetycznym, dostajemy kubeł zimnej wody na głowę - stwierdził z kolei obecny na konferencji burmistrz Adam Bolek.

Do sprawy w komunikacie odniosła się spółka PGNiG. - Informujemy, że wszystkie podmioty wrażliwe uprawnione do ochrony taryfowej wskazane w art. 62b ust. 1 pkt. 2 lit. d. ustawy Prawo energetyczne, które przed 1 stycznia 2022 roku zużyły mniej paliwa gazowego niż przewidziano w umowach, zostaną objęte przez PGNiG Obrót Detaliczny nowym korzystnym rozwiązaniem, o którym poinformujemy bezpośrednio Klientów (dotyczy to także sprawy SP ZOZ w Białobrzegach) - czytamy. Jednocześnie podkreślono, że już w dniu 27 września 2022 roku PGNiG Obrót Detaliczny wstrzymało wystawianie kar umownych dla ww. podmiotów.

Komunikat spółki opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych wicestarosta białobrzeski, Bartłomiej Kowalczyk. Opatrzył go też swoim komentarzem: "Warto rozmawiać i szukać rozwiązań na szczeblu administracyjnym, a nie medialnym. W poniedziałek w Warszawie będziemy mogli porozmawiać o różnych problemach. Bez polityki, nagonki i hejtu. Dziękuję władzom PGNiG Obrót Detaliczny na czele z Prezesem Spółki za odbyte w ostatnim czasie rozmowy i zapowiedzianą kontynuację. Dzisiejsza wizyta w Białobrzegach na wzór ostatniej w Radomiu. Bez konkretów, bez rozwiązań. #takimamyklimat - napisał wicestarosta.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Iwona Śliwa: odwołano mnie ze stanowiska na podstawie pomówień i insynuacji

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Publikujemy oświadczenie, jakie wydała Iwona Śliwa, którą zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał bez wypowiedzenia ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 6 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Policja.pl

Okradł mieszkanie w Białobrzegach. Teraz może "posiedzieć" nawet 10 lat

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Białobrzescy policjanci zatrzymali 40-latka, który usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie miasta. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 000 złotych. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w...

Dodano: 5 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Wiadomo dlaczego odwołano dyrektor liceum w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego opublikowano uchwałę w sprawie odwołania bez wypowiedzenia Pani Iwony Śliwy ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 4 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. lobialobrzegi.pl

Trzęsienie ziemi w białobrzeskim liceum! Ujawniono nieprawidłowości

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał ze stanowiska długoletnią dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej, Iwonę Śliwę.

Dodano: 1 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Wnętrza budynku OSP w Kożuchowie (fot. Bialobrzegi24.net)

Wyśmierzyce. Po remoncie dachu: grzyb, odpadające tynki i basen na podłodze

  • Aktualności
  • Wyśmierzyce

Mieszkańcy miejscowości Kożuchów w gminie Wyśmierzyce skarżą się, że przez źle wykonany remont dachu, dewastacji ulega budynek miejscowej remizy.

Dodano: 30 listopada 2022 r. Komentowano: 3 razy Autor: Bialobrzegi24.net