Donald Tusk w Białobrzegach. Chodzi o karę za ogrzewanie dla SP ZOZ

30 września 2022 11:16; Bialobrzegi24.net

W piątek przed budynkiem SP ZOZ w Białobrzegach odbyła się konferencja z udziałem lidera Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska.

Konferencja prasowa przed SP ZOZ w Białobrzegach
Konferencja prasowa przed SP ZOZ w Białobrzegach

W SP ZOZ w Białobrzegach zdecydowano się na termomodernizację budynków i dzięki temu zużyto mniej gazu. Za to spółka PGNIG nałożył karę w wysokości 30 tys. zł, ponieważ zużyto mniej gazu.

- Rano premier mówi: bądźmy oszczędni, inwestujmy w termomodernizację, ocieplajmy ściany. A wieczorem przychodzi informacja z PGNIG, że za to, że ten program został zrobiony, że spalono mniej gazu, będzie kara - powiedział Donald Tusk. - Dla takiego ZOZu w Białobrzegach taka kara to poważne pieniądze. Dla PGNIG, które z kieszeni podatnika, tylko od marca tego roku, dostało ponad 6 mld złotych dotacji, dla takiego PGNIG, które proponuje coraz droższy gaz - to nie są żadne pieniądze - dodał.

W konferencji prasowej wzięli udział także: burmistrz Adam Bolek i wiceburmistrz Mieczysław Danielewicz, wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz były starosta powiatu białobrzeskiego Andrzej Oziębło.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Iwona Śliwa: odwołano mnie ze stanowiska na podstawie pomówień i insynuacji

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Publikujemy oświadczenie, jakie wydała Iwona Śliwa, którą zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał bez wypowiedzenia ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 6 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Policja.pl

Okradł mieszkanie w Białobrzegach. Teraz może "posiedzieć" nawet 10 lat

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Białobrzescy policjanci zatrzymali 40-latka, który usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie miasta. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 000 złotych. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w...

Dodano: 5 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Wiadomo dlaczego odwołano dyrektor liceum w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego opublikowano uchwałę w sprawie odwołania bez wypowiedzenia Pani Iwony Śliwy ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 4 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. lobialobrzegi.pl

Trzęsienie ziemi w białobrzeskim liceum! Ujawniono nieprawidłowości

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał ze stanowiska długoletnią dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej, Iwonę Śliwę.

Dodano: 1 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Wnętrza budynku OSP w Kożuchowie (fot. Bialobrzegi24.net)

Wyśmierzyce. Po remoncie dachu: grzyb, odpadające tynki i basen na podłodze

  • Aktualności
  • Wyśmierzyce

Mieszkańcy miejscowości Kożuchów w gminie Wyśmierzyce skarżą się, że przez źle wykonany remont dachu, dewastacji ulega budynek miejscowej remizy.

Dodano: 30 listopada 2022 r. Komentowano: 3 razy Autor: Bialobrzegi24.net