Zamknij

Do Białobrzegów powrócił Bieg Pilicy! Wystartowało 600 zawodników

11:41, 09.05.2022 Bialobrzegi24.net
Skomentuj Fot. UMiG w Białobrzegach Fot. UMiG w Białobrzegach
W niedzielę 8 maja odbyła się piąta edycja Biegu Pilicy. W imprezie wzięło udział ponad 600 biegaczy na różnych dystansach. W biegu głównym na dystansie 10 km zwyciężył Jarosław Kucharski.

Po dwóch latach przerwy wrócił do Białobrzegów Bieg Pilicy. Na uczestników czekała 10 km trasa (bieg główny), 3 km (Mały Bieg Pilicy, nordic walking) oraz trasy o różnych dystanasach w biegach kolorowych dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

W biegu głównym wystartowało 180 biegaczy. Najszybciej dystans 10 km pokonał Jarosław Kucharski w czasie 33,77 min. Drugie miejsce zajął Kacper Pająk, a trzecie Alan Mlącki. Wśród pań zwyciężyła Joanna Tomczak (40,59) przed Barbarą Pytoń i Agnieszką Wiśniewską.

W Małym Biegu Pilicy (3 km) wśród mężczyzn najlepszy był Rafał Lewocha, a wśród kobiet najszybciej przebiegła dystans Olana Olijnek. Wyniki można zobaczyć na datasport.pl

Wiele emocji towarzyszyło biegom kolorowym, w których wystartowało prawie 400 dzieci. Wszyscy startujący otrzymali medale, talony na grochówkę i lody oraz napoje regenerujące.

- Cieszę się, że tak dużo sportowców w różnym wieku postanowiło na sportowo spędzić niedzielę w naszym mieście. To prawdziwe święto biegania i wielka radość, szczególnie dla dzieci – mówi burmistrz Adam Bolek.

Organizatorem Biegu Pilicy był Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi.