Do Białobrzegów powrócił Bieg Pilicy! Wystartowało 600 zawodników

9 maja 2022 11:41; Bialobrzegi24.net

W niedzielę 8 maja odbyła się piąta edycja Biegu Pilicy. W imprezie wzięło udział ponad 600 biegaczy na różnych dystansach. W biegu głównym na dystansie 10 km zwyciężył Jarosław Kucharski.

Fot. UMiG w Białobrzegach
Fot. UMiG w Białobrzegach

Po dwóch latach przerwy wrócił do Białobrzegów Bieg Pilicy. Na uczestników czekała 10 km trasa (bieg główny), 3 km (Mały Bieg Pilicy, nordic walking) oraz trasy o różnych dystanasach w biegach kolorowych dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

W biegu głównym wystartowało 180 biegaczy. Najszybciej dystans 10 km pokonał Jarosław Kucharski w czasie 33,77 min. Drugie miejsce zajął Kacper Pająk, a trzecie Alan Mlącki. Wśród pań zwyciężyła Joanna Tomczak (40,59) przed Barbarą Pytoń i Agnieszką Wiśniewską.

W Małym Biegu Pilicy (3 km) wśród mężczyzn najlepszy był Rafał Lewocha, a wśród kobiet najszybciej przebiegła dystans Olana Olijnek. Wyniki można zobaczyć na datasport.pl

Wiele emocji towarzyszyło biegom kolorowym, w których wystartowało prawie 400 dzieci. Wszyscy startujący otrzymali medale, talony na grochówkę i lody oraz napoje regenerujące.

- Cieszę się, że tak dużo sportowców w różnym wieku postanowiło na sportowo spędzić niedzielę w naszym mieście. To prawdziwe święto biegania i wielka radość, szczególnie dla dzieci – mówi burmistrz Adam Bolek.

Organizatorem Biegu Pilicy był Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi.

(UMiG w Białobrzegach)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Już w ten weekend Majowe Dni Białobrzegów!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Mateusz Mijal, Miły Pan, Long&Junior, Hlopaky, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Lady Pank - to wszystko czeka nas już w najbliższy weekend podczas Majowych Dni Białobrzegów 2022.

Dodano: 20 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net