Zamknij

Czarny tydzień piłkarzy z Białobrzegów

09:05, 17.10.2021 Bialobrzegi24.net
Skomentuj Stadion Miejski im. Zygmunta Siedleckiego w Białobrzegach (fot. Bialobrzegi24.net) Stadion Miejski im. Zygmunta Siedleckiego w Białobrzegach (fot. Bialobrzegi24.net)
O ostatnich siedmiu dniach Pilica będzie chciała jak najszybciej zapomnieć. Podopieczni trenera Tomasza Grzywny zaliczyli trzy porażki. Zaczęło się od minimalnej przegranej ze stołeczną Polonią, następnie w środę ulegli niespodziewanie aż 0:4 Błoniance, a w sobotę otrzymali srogą lekcję futbolu od rezerw Jagiellonii Białystok.

W meczu XIV kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi wysoko przegrała na własnym stadionie z rezerwami Jagiellonii Białystok 2-8.

W spotkaniu z rezerwami Jagiellonii z różnych powodów nie mogli zagrać Marcin Rawski, Maciej Kencel, Olaf Uziębło, Adrian Karasek oraz Igor Korczakowski.

Pierwsza połowa bardzo źle się rozpoczęła dla naszego zespołu. Już w 9 minucie po błędzie naszej obrony bramkę dla gości zdobył Karpiński. W 14 minucie po rzucie rożnym było już 0-2, tym razem strzelcem był Wojciechowski. Pilica dość szybko zdobyła kontaktową bramkę. Po składnej akcji zespołowej futbolówkę do siatki wpakował Damian Winiarski. Niestety jednak wynik ten nie utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po ładnej kontrze bramkę do szatki dla gości zdobył Kostal.

Druga połowa była jeszcze gorsza w wykonaniu Pilicy. W 54 minucie po kolejnej akcji Jagiellonii do siatki trafił po raz kolejny Karpiński. W 61 minucie piątą bramkę zdobył Surzyn. W 69 minucie Pilica po zagraniu ręką obrońcy gości miała rzut karny. Jego pewnym wykonawcą okazał się wprowadzony w drugiej połowie Marcin Bykowski. Jednak goście nie zamierzali kończyć dzisiejszego festiwali bramkowego. W 72 minucie kolejną bramkę zdobył Surzyn. W 74 i 78 minucie wynik meczu ustalił znakomicie dysponowany w dzisiejszym meczu Karpiński, który okazał się „katem” Pilicy w tym meczu. Na dodatek w 84 minucie po interwencji ręką poza polem karnym czerwoną kartką ukarany został Filip Adamczyk, który z pewnością będzie pauzował z następnej kolejce. Na nic więcej naszego zespołu nie było stać i Pilica poniosła jedną z najwyższych porażek w lidze.

W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 23 października o godzinie 14.

Pilica Białobrzegi – Jagiellonia II Białystok 2-8 (1-3)
Bramki: Winiarski 24, Bykowski 69 z karnego – Karpiński 9, 54, 74,78, Wojciechowski 14, Kostal 45, Surzyn 59,72
Pilica: Adamczyk – Klinicki, Walasek, Å»urawski, Niedziela (80 Król), Michalski, Zawadzki, Winiarski, Dobkowski, Paterek (66 Bykowski), Czarnecki (58 Imiołek)