Ćwiczenia w Nadleśnictwie Dobieszyn

7 czerwca 2021 14:43; Karolina Adamska

25 maja odbyły się manewry jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Stromiec oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Białobrzegach.

KPPSP w Białobrzegach
KPPSP w Białobrzegach

Do udziału w ćwiczeniach "pożar w budynku administracyjnym Nadleśnictwa Dobieszyn" dyżurny stanowiska kierowania zadysponował:

   - OSP Dobieszyn - KSRG,
   - OSP Boże - KSRG,
   - OSP Podlesie Małe,
   - OSP Boska Wola,
   - OSP Piróg,
   - specjalistyczny pojazd pożarniczy typu drabina z JRG w Białobrzegach.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że na skutek wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru instalacji elektrycznej w pomieszczeniu serwerowni. Wszystkie drogi ewakuacyjne w budynku zostały zadymione. Pracownicy rozpoczęli ewakuację, na miejsce przybywają zastępy straży pożarnej. Pomimo sprawnego opuszczenia pomieszczeń biurowych przez większość pracowników, trzem osobom nie udało się opuścić budynku. Pożar przedostał się na konstrukcję dachu, do działań potrzebny był specjalistyczny samochód pożarniczy typu drabina.

Ćwiczenia miały na celu ocenę stopnia przygotowania sił i środków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i ochotniczych straży pożarnych  do działań gaśniczych związanych z pożarami budynków administracyjnych. Ponadto rozpoznano możliwość prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na terenie Nadleśnictwa Dobieszyn: sprawdzono stan zaopatrzenia wodnego do celów przeciwpożarowych, w tym możliwości jego skutecznego poboru, sprawdzono drogi dojazdowe do obiektu. Ćwiczenia były okazją do sprawdzenia zmodernizowanego w 2020r. systemu łączności radiowej na terenie powiatu białobrzeskiego.

(KPPSP w Białobrzegach)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach

Ćwiczenia i ewakuacja szkoły w Przybyszewie

  • Aktualności
  • Promna

W środę odbyły się ćwiczenia na obiekcie Zespołu Placówek Oświatowych w Przybyszewie. Były to manewry jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu gminy Promna.

Dodano: 21 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Białobrzegi POPularne! (VIDEO)

  • Po godzinach
  • Białobrzegi

Białobrzegi zyskują na popularności wśród tancerzy z całej Polski, szczególnie tych zajmujących się stylem POPPING.

Dodano: 20 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Jak zaplanować wyjazd na narty?

  • Po godzinach
  • Polska

Sezon zimowy zacznie się lada dzień, a wszyscy miłośnicy nart z pewnością już myślą, gdzie w tym roku będą mogli oddawać się swojej ulubionej rozrywce. W tym tekście opowiemy Ci o najważniejszych rzeczach, o których powinieneś pami...

Dodano: 20 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Jerzy Popiełuszko (fot. wikipedia.org)

Tajemnicza śmierć pod Białobrzegami. Zginęli śledczy, którzy badali sprawę zabójstwa ks. Popiełuszki

  • Publicystyka i historia
  • Białobrzegi

19 października 1984 r. komunistyczna Służba Bezpieczeństwa porwała ks. Jerzego Popiełuszkę wracającego ze Mszy św. w Bydgoszczy. Na przełomie 1984 i 1985 r. sąd skazał oficerów SB Grzegorza Piotrowskiego, Leszka Pękalę i Waldemara...

Dodano: 19 października 2021 r. Komentowano: 2 razy Autor: Tomasz Plaskota

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 205

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" mówimy m.in. o trwających konsultacjach zmian w uchwale antysmogowej, a także nowej pracowni tomografii komputerowej w Nowodworskim...

Dodano: 19 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny