Ćwiczenia i ewakuacja szkoły w Przybyszewie

21 października 2021 10:19; Informacja prasowa

W środę odbyły się ćwiczenia na obiekcie Zespołu Placówek Oświatowych w Przybyszewie. Były to manewry jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu gminy Promna.

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach
Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach

Ćwiczenia miały na celu przede wszystkim sprawdzenie gotowości bojowej jednostek PSP i OSP, doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych podczas gaszenia pożarów budynków użyteczności publicznej, wypracowanie prawidłowych sposobów postępowania na wypadek powstania zagrożenia na terenie obiektu, a także sprawdzenie procedur alarmowania i dysponowania jednostek PSP i OSP.  Sprawdzono drogi dojazdowe do obiektu, oraz stan zaopatrzenia wodnego do celów przeciwpożarowych.

Założeniem było ugaszenie pożaru w obiekcie użyteczności publicznej typu szkoła oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Łącznie w ćwiczeniach brało udział 35 strażaków-ratowników.

Ćwiczenia rozpoczęły się zbiórką pododdziałów w miejscu koncentracji na placu przed budynkiem remizy OSP Przybyszew. Po zauważeniu pożaru przez pracownika szkoły, dyrektor placówki rozpoczęła ewakuację uczniów w bezpieczne miejsce. Na miejsce pożaru w pierwszej kolejności przybył zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Przybyszewa, który zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz rozpoznał sytuację pożarową. Od zarządcy obiektu dowiedział się, że w wyniku pożaru dwie osoby potrzebują pomocy. W ćwiczeniach udział wzięły jednostki: OSP Przybyszew ksrg, OSP Daltrozów, OSP Promna oraz JRG Białobrzegi. Działania straży pożarnej cieszyły dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz grona pedagogicznego Zespołu Placówek Oświatowych.

(Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Adam Bolek (burmistrz Białobrzegów), Łukasz Fonfara (prezes zielona-energia.com), Jacek Kacprzak (prezes Pilicy Białobrzegi)

Zielona-energia.com zacieśnia współpracę z Pilicą Białobrzegi i miastem

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W środę na stadionie miejskim podpisano nową umowę sponsorską pomiędzy firmą zielona-energia.com a Miejskim Klubem Sportowym Pilica Białobrzegi.

Dodano: 1 grudnia 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 211

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" m.in. materiały o umowie partnerstwa 19 samorządów z północnego Mazowsza na rzecz budowy kolei z Przasnysza przez Zegrze do Warszawy...

Dodano: 30 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Laureaci Białobrzeskiego Festiwalu Piosenki

XXVIII Białobrzeski Festiwal Piosenki im. Jeremiego Przybory (FOTO i VIDEO)

  • Kultura
  • Białobrzegi

W piątek w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się XXVIII Białobrzeski Festiwal Piosenki im. Jeremiego Przybory. Patronat medialny sprawował portal Bialobrzegi24.net.

Dodano: 28 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Miejski Klub Sportowy Pilica Białobrzegi

Mecz odwołany. Koniec piłkarskiego roku dla Pilicy Białborzegi

  • Sport
  • Białobrzegi

Śnieg, jaki spadł na boisku Znicza Biała Piska uniemożliwił rozegranie zaplanowanego na sobotę meczu. Miało być to pierwsze spotkanie z rundy wiosennej rozegrane awansem.

Dodano: 27 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Różowo, nietypowo, kolorowo

  • Po godzinach
  • Białobrzegi

Fundacja Koalicja Dla Młodych rozchmurza jesienne humory. Przy siedzibie Fundacji na ulicy Reymonta pojawiła się RÓŻOWA ŁAWECZKA KLEMENTYNY. Jest oryginalna, wesoła, rzuca się w oczy i przyciąga uwagę. To nowy, ciekawy punkt na mapie Biał...

Dodano: 26 listopada 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Inforamacja prasowa