Ćwiczenia i ewakuacja szkoły w Przybyszewie

21 października 2021 10:19; Informacja prasowa

W środę odbyły się ćwiczenia na obiekcie Zespołu Placówek Oświatowych w Przybyszewie. Były to manewry jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu gminy Promna.

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach
Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach

Ćwiczenia miały na celu przede wszystkim sprawdzenie gotowości bojowej jednostek PSP i OSP, doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych podczas gaszenia pożarów budynków użyteczności publicznej, wypracowanie prawidłowych sposobów postępowania na wypadek powstania zagrożenia na terenie obiektu, a także sprawdzenie procedur alarmowania i dysponowania jednostek PSP i OSP.  Sprawdzono drogi dojazdowe do obiektu, oraz stan zaopatrzenia wodnego do celów przeciwpożarowych.

Założeniem było ugaszenie pożaru w obiekcie użyteczności publicznej typu szkoła oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Łącznie w ćwiczeniach brało udział 35 strażaków-ratowników.

Ćwiczenia rozpoczęły się zbiórką pododdziałów w miejscu koncentracji na placu przed budynkiem remizy OSP Przybyszew. Po zauważeniu pożaru przez pracownika szkoły, dyrektor placówki rozpoczęła ewakuację uczniów w bezpieczne miejsce. Na miejsce pożaru w pierwszej kolejności przybył zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Przybyszewa, który zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz rozpoznał sytuację pożarową. Od zarządcy obiektu dowiedział się, że w wyniku pożaru dwie osoby potrzebują pomocy. W ćwiczeniach udział wzięły jednostki: OSP Przybyszew ksrg, OSP Daltrozów, OSP Promna oraz JRG Białobrzegi. Działania straży pożarnej cieszyły dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz grona pedagogicznego Zespołu Placówek Oświatowych.

(Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Już w ten weekend Majowe Dni Białobrzegów!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Mateusz Mijal, Miły Pan, Long&Junior, Hlopaky, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Lady Pank - to wszystko czeka nas już w najbliższy weekend podczas Majowych Dni Białobrzegów 2022.

Dodano: 20 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net