Chciał przekupić białobrzeskich policjantów alkoholem

25 czerwca 2021 06:37; Informacja prasowa

Białobrzescy kryminalni zatrzymali 41-latka podejrzanego o wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu nielegalnego alkoholu. Mężczyzna w chwili zatrzymania próbował przekupić policjantów wytworzonym przez siebie alkoholem w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Zdjęcie poglądowe (fot. Policja.pl)
Zdjęcie poglądowe (fot. Policja.pl)

Białobrzescy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą w ubiegłym tygodniu zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu białobrzeskiego, który według posiadanych informacji miał zajmować się nielegalną produkcją alkoholu etylowego . Na miejscu, podczas wykonywanych, czynności policjanci ujawnili 42 litry gotowego do sprzedaży produktu, aparaturę do jego wyrobu oraz zacier do jego produkcji. W trakcie czynności służbowych mężczyzna próbował wręczyć  funkcjonariuszom korzyść majątkową w postaci 15 litrów wytworzonego wcześniej przez siebie alkoholu w zamian za odstąpienie od czynności.

Podczas zatrzymania 42-latka policjanci zabezpieczyli ujawnione przedmioty, których posiadanie jest zabronione. W prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzuty korupcyjne oraz za nielegalne wytwarzanie i sprzedaż alkoholu etylowego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(mł. asp. Ewa Kozyra)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Burmistrz Adam Bolek i prezes firmy EnergoSter Sp. z o.o. Mariusz Mejka

Nowy inwestor wchodzi do Białobrzegów

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestuje firma EnergoSter. Gmina Białobrzegi sprzedała działkę, na której inwestor wybuduje zakład pracy.

Dodano: 29 lipca 2021 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. KPP w Białobrzegach

Święto Policji w Białobrzegach. Awanse odebrało 16 stróżów prawa

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

23 lipca policjanci oraz pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach obchodzili swoje Święto. W 102 rocznicę powstania Policji Państwowej wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Dodano: 28 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 193

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa "Mazowsze. Wiadomości z regionu" mówimy, m.in. o utworzeniu nowego oddziału neurologii w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach, inwestycjach sportowych w gminie Rzewnie i...

Dodano: 27 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny

Pięciu nowych zawodników w Pilicy! To jeszcze nie koniec transferów

  • Sport
  • Białobrzegi

W ostatnim czasie białobrzeski klub zakontraktował pięciu nowych futbolistów.

Dodano: 26 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Zakończyła się Wakacyjna Podróż z Klementynką

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

23.07.2021 zakończyliśmy 3 tygodnie Wakacyjnej Podróży z Klementyną. To projekt, który zapewnił dzieciom z terenów wiejskich powiatu białobrzeskiego opiekę, edukację i aktywnie spędzony czas w okresie wakacyjnym.

Dodano: 26 lipca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa