Budżet gminy Białobrzegi uchwalony jednogłośnie. Prawie 11 mln zł na inwestycje

31 grudnia 2021 15:14; Bialobrzegi24.net

Rada Miasta i Gminy uchwaliła budżet gminy Białobrzegi na 2022 rok. W planach jest między innymi zrealizowanie zadań inwestycyjnych za prawie 11 mln zł.

Fot. UMiG Białobrzegi
Fot. UMiG Białobrzegi

Na sesji Rady Miasta i Gminy radni jednogłośnie przyjęli budżet gminy na 2022 rok. Dochody gminy planowane są na 52.394.476 zł, zaś wydatki na kwotę 56.035.398,18 zł. Deficyt wyniesie 3.640.922,18 zł i pokryty będzie z wolnych środków i niewykorzystanych środków pieniężnych na rachunku bieżącym budżetu.

Wśród wydatków najwięcej pochłonie oświata 33,7% (18 mln), pomoc społeczna 21,9% (11 mln) oraz gospodarka komunalna i ochrona środowiska 14,9% (8 mln). Na inwestycje przeznaczono 10.941.953,18 zł.

Wśród największych zadań, które planuje się wykonać w 2022 roku są: przebudowa targowiska miejskiego, dokończenie kanalizacji osiedla Borki, zakończenie budowy domu kultury oraz świetlicy wiejskiej w Suchej.

Wśród zadań drogowych realizowane będą: budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu przy szkole podstawowej, przebudowa skrzyżowania w Szczytach, budowa ścieżki rowerowej przy DK48 w kierunku miejscowości Szczyty, budowa ulicy Orzeszkowej i Krakowskiej w Białobrzegach oraz ulicy Sosnowej w Suchej i Szafirowej w Kamieniu. Planowana jest również budowa zatok postojowych na ulicy Kościelnej.

Do najważniejszych inwestycji należeć będą również zadania związane z zagospodarowaniem terenów nadpilicznych: budowa ścieżki edukacyjnej przy wschodnim jeziorze w Białobrzegach oraz budowa wału przeciwpowodziowego oraz rozpoczęcie prac na terenach nadpilicznych.

Planowane jest również wykonanie nowego placu zabaw w przedszkolu nr 1 oraz modernizacja i rozbudowa monitoringu miejskiego. W wielu sołectwach dobudowane zostanie oświetlenie uliczne. Wykonany zostanie projekt dworca autobusowego.

Jak podkreślano na sesji, wykonaniu wszystkich zadań zagrozić mogą jedynie lawinowo rosnące ceny. Wszystko zależeć będzie od ofert, które pojawią się na postępowaniach przetargowych.

(UMiG Białobrzegi)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Już w ten weekend Majowe Dni Białobrzegów!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Mateusz Mijal, Miły Pan, Long&Junior, Hlopaky, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Lady Pank - to wszystko czeka nas już w najbliższy weekend podczas Majowych Dni Białobrzegów 2022.

Dodano: 20 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net