Bookcrossing w Białobrzegach

3 stycznia 2023 11:29; Informacja prasowa

Bookcrossing to idea, która narodziła się w 2001 roku w USA. Aktualnie bookcrossing łączy już miliony entuzjastów na całym świecie i staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Na czym polega ta zacna idea i czy można to zrobić w Białobrzegach?


BOOKCROSSING, „PODAJ DALEJ”, „UWOLNIJ KSIĄŻKĘ”, „KRĄŻĄCA KSIĄŻKA”, to zjawisko jednoczące miłośników czytania, ale także promujące samo czytelnictwo. Inicjatorem bookcrossingu był programista komputerowy Ron Hornbaker, a sam koncept polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych i nieodpłatnym przekazywaniu ich innym metodą „podaj dalej”. Książka powinna być przede wszystkim czytana, wtedy spełnia swoją rolę, wtedy książka żyje, a bookcrossing pozwala jej na podróż z rąk do rąk, od czytelnika do czytelnika. UWOLNIĆ KSIĄŻKĘ możemy po prostu zostawiając ją w miejscu publicznym, ale powstają także specjalne do tego przygotowane półki, biblioteczki, regały czy ławeczki.

Takie miejsce powstało także w Białobrzegach. Od początku 2023 roku w szkole tańca Kosmos przy ulicy Mikowskiej 2a w Białobrzegach, znajduje się BOOKCROSSINGOWA BIBLIOTEGA KOSMOSU. Trenerzy i tancerze Kosmosu, Żabka i Ufo, zainspirowali się podobnymi „szafeczkami” widzianymi w innych miastach i postanowili dać sobie i innym taką możliwość nad Pilicą.

Jeżeli posiadasz przeczytaną książkę i nie chcesz aby była już tylko ozdobą na półce, możesz przekazać ją innym czytelnikom. Możesz także wymienić swoją książkę na inną, lub po prostu skorzystać z tomów już znajdujących się w biblioteczce bookcrossingowej zupełnie za darmo. BIBLIOTEKA KOSMOSU znajduje się w strefie recepcji i w godzinach otwarcia szkoły tańca, możesz przyjść i skorzystać z „uwolnionych książek”. Można także zostawić książkę od siebie dla innych. Oddając książkę zarejestruj ją na www.bookcrossing.pl, co daje Ci możliwość śledzenia jej podróży. Jeżeli chcesz, Kosmos zrobi to za Ciebie. Wystarczy zostawić książkę w „KOSMICZNEJ BIBLIOTECZCE”, każda pozycja zostanie zarejestrowana i puszczona w obieg.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. ROZPN

Turniej o Puchar Wiosny w Białobrzegach. To była znakomita impreza (VIDEO!)

  • Sport
  • Białobrzegi

10 drużyn, dwie grupy, dużo goli i mnóstwo kibiców na trybunach. Białobrzegi okazały się bardzo gościnne i pierwszy turniej z cyklu "O Puchar Wiosny" możemy uznać za udany - pisze na swojej stronie Radomski Okręgowy Związek Piłki Noż...

Dodano: 5 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Jest bardzo ślisko na S7. Doszło do zderzenia dwóch aut

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W sobotę przed godziną 9.00 na drodze ekspresowej nr 7 w miejscowości Gózd doszło do zderzenia dwóch aut osobowych.

Dodano: 4 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
100 lat Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi 1922-2022

Białobrzegi moim miastem, Pilica moim klubem. Ukazał się album na 100-lecie klubu

  • Publicystyka i historia
  • Białobrzegi

Z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi ukazał się album, przedstawiający historię klubu w latach 1922-2022.

Dodano: 3 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. UMiG w Białobrzegach

Bulwar połączy ul. Krakowską z ul. Cichą. Rozpoczęły się prace!

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Rozpoczęły się prace przy budowie ścieżki przyrodniczej nad jeziorem wschodnim w Białobrzegach. Ciąg pieszy połączy ulicę Krakowską z ulicą Cichą. Gmina na to zadanie pozyskała środki z LGD Zapilicze w wysokości 172 tys. zł.

Dodano: 2 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. KPP w Białobrzegach

Białobrzeska Policja podsumowała 2022 rok

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

31 stycznia 2023 r. W Sali Konferencyjnej Hali Sportowej w Białobrzegach odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. W uroczystej naradzie uczestniczył I...

Dodano: 2 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa