Bitwa o KOSMOS w Białobrzegach

8 lutego 2022 11:27; Bialobrzegi24.net

Nie było Lorda w czarnej masce, laserów ani mieczy świetlnych. Były za to świetne walki młodych pasjonatów tańca. W piątek 4ego lutego odbyła się BITWA O KOSMOS.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Było to pierwsze takie wydarzenie w Białobrzegach zorganizowane przez Katarzynę ŻABKĘ Miazgę i Łukasza UFO Łukomskiego ze szkoły tańca Kosmos. To już kolejny rok działania szkoły tańca w Białobrzegach, a co za tym idzie, w regionie pojawia się coraz więcej tancerzy, którzy potrafią już błyszczeć na parkiecie. W miniony piątek mieli okazję nie tylko podnosić swoje umiejętności, ale także konkurować w tanecznych walkach w stylu hip hop. Wydarzenie składało się z dwóch części. Po pierwsze odbyły się warsztaty z Pawłem PITZO Mazurem z Lublina, który jest ikoną street dance w Polsce. To nie tylko świetny tancerz, ale także szanowany instruktor i sędzia, który uczył i oceniał najlepszych tancerzy w Polsce. Jest także finalistą znanego programu telewizyjnego „MAM TALENT”. Swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami dzielił się w Białobrzegach podczas hip hopowej lekcji tańca dla młodych adeptów tej sztuki. Po warsztatach odbył się turniej, ale nie taki zwyczajny. Tancerze zmierzyli się w dwóch kategoriach wiekowych – do 11 roku życia i powyżej lat 11. Nie prezentowali swoich umiejętności w wyćwiczonych układach, stanęli do walk freestyleowych, czyli improwizowali. Sędziujący ich wymiany umiejętności Pitzo wybierał zwycięzce każdej walki przez wskazanie. Jest to tradycyjna forma konkurowania charakterystyczna dla całej kultury hip hop. Tancerze do ostatniej chwili nie znają utworu, do którego przyjdzie im walczyć. Jedyne czego mogli się spodziewać, to dobry hip hop, rap z najwyższej półki. O taki właśnie rap zadbał grający tego dnia dj – KONDZIU RDZ.

„Postawiliśmy na reprezentanta naszej lokalnej sceny i nie żałujemy tego wyboru. Zależało nam aby to wydarzenie było krokiem w rozwoju całej naszej hip hopowej społeczności lokalnej, nie tylko tancerzy. Kondziu pochodzący z Radzanowa sprawdził się w tej roli świetnie i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz przyjdzie mu grać dla tancerzy.” - podkreśla Łukasz UFO Łukomski.

Natomiast UFO i ŻABKA tego dnia złapali za mikrofony i poprowadzili Bitwę o Kosmos, zadbali o sprawny przebieg, dobrą atmosferę i komfort uczestników. Całe wydarzenie organizowane było z myślą o lokalnej społeczności. Mimo, że instruktorzy z Kosmosu przyzwyczajeni są do wielkich ogólnopolskich i międzynarodowych imprez, tym razem postanowili zadbać o młodych tancerzy z regionu.

„Sami wiemy doskonale jak wymagające i czasochłonne jest podróżowanie po całym kraju na zawody czy warsztaty taneczne. Często młodzi tancerze nie mogą sobie na to pozwolić, lub po prostu obawiają się tak wielkich wydarzeń na początku swojej drogi. To ważne aby zdobywali doświadczenie, dlatego zorganizowaliśmy coś dla nich i u nich” - mówi Kasia ŻABKA Miazga.

Nikt nie wyszedł z Kosmosu z pustymi rękoma. Każdy uczestnik zawodów otrzymał dyplom i wyjątkowy medal. Były także puchary i torby słodyczy dla finalistów oraz nagrody rzeczowe dla zwycięzców swoich kategorii.

„Było dla nas bardzo istotne aby tancerze czuli się docenieni na tym wydarzeniu. Dzięki zaangażowaniu w rozwój kultury i pasji w Białobrzegach sponsora Bitwy – Galerii Smaku, każdy wyszedł nagrodzony. Fantastycznie jest wygrać doświadczenie, umiejętności i satysfakcję, super jest zdobyć tytuł, ale to także istotne aby młodzi tancerze poczuli i inne korzyści. To motywuje i buduje jeszcze większe chęci do rozwoju.” - Łukasz UFO Łukomski.

W walkach i warsztatach wzięli udział tancerze z regionu białobrzeskiego, ale także reprezentanci najbardziej hip hopowej szkoły tańca w Radomiu. Było to pierwsza edycja tej imprezy i będą kolejne. Organizatorzy liczą na to, że dobrze przygotowany i kameralny turniej przyciągnie w przyszłości także tancerzy z Grójca, Warki, Kozienic, czy innych bliskich miast. To właśnie dla lokalnych talentów robiona jest Bitwa o Kosmos.

Wyniki:

HIP HOP do lat 11

1 MIEJSCE – Amelia Marcula
2 MIEJSCE – Zosia Wiśniewska

HIP HOP powyżej 11 lat

1 MIEJSCE – Nina Lasota
2 MIEJSCE – Julia Szostek

„Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom. Jesteście fantastyczni, a Wasza pasja i zaangażowanie jest inspirujące. Wielkie brawo bijemy także Waszym najbliższym, rodzicom, opiekunom oraz trenerom, którzy wspierają Wasz rozwój.” - Kasia ŻABKA Miazga.

Turniej i warsztaty odbyły się w miniony piątek, a organizatorzy już myślą o kolejnej edycji.

(inf. prasowa)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Zaskakujące informacje ws. makabrycznego wypadku w miejscowości Małe Boże

  • Aktualności
  • Stromiec

Znany jest sprawca wypadku w miejscowości Małe Boże. To 19-latka, która twierdziła dotąd, że była pasażerką. - Okazało się, że to jednak ona siedziała za kierownicą.

Dodano: 3 października 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Straszny wypadek w gminie Stromiec! Audi przecięte na pół

  • Aktualności
  • Stromiec

W niedzielę po godz. 20.00 na drodze relacji Stromiec - Boże doszło do poważnego wypadku. Na skutek zderzenia osobowe audi zostało wręcz przecięte na pół. Drugie z aut biorących w wypadku - osobowy opel leży na boku.

Dodano: 2 października 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
SP ZOZ w Białobrzegach (fot. Bialobrzegi24.net)

Donald Tusk w Białobrzegach. Wicestarosta i PGNiG reagują

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zakład Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach dostał od PGNiG za to, że placówka… zużyła za mało gazu.

Dodano: 30 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Konferencja prasowa przed SP ZOZ w Białobrzegach

Donald Tusk w Białobrzegach. Chodzi o karę za ogrzewanie dla SP ZOZ

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W piątek przed budynkiem SP ZOZ w Białobrzegach odbyła się konferencja z udziałem lidera Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska.

Dodano: 30 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. materiały prasowe

W Stawiszynie odbyły się manewry z udziałem psów specjalnych

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Przewodnicy psów służbowych kolejny raz spotkali się na ćwiczeniach zorganizowanych w Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie. W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy psów z Aresztu Śledczego w Grójcu oraz z Zakładu Kynologii Policyjnej. Wspólne...

Dodano: 29 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa