BIEG MOCY w Białobrzegach już za nami

27 kwietnia 2022 10:05; Bialobrzegi24.net

Czy był to pierwszy i nie ostatni taki bieg organizowany przez Fundację Koalicja Dla Młodych? Kto był pierwszy na linii mety i jakie są efekty zbiórki? Co się właściwie działo i czemu było tak fajnie?

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

24 kwietnia na Placu Zygmunta Starego w Białobrzegach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie charytatywne stworzone z myślą o Was, przez Fundację Koalicja Dla Młodych. Bieg dla Ukrainy „Moc na poMoc? Jasna Sprawa!” miał na celu dodanie mocy dla Ukrainy. Opłatą startową dla uczestników biegu były baterie. Podczas wydarzenia prowadzona była także zbiórka środków finansowych, które Fundacja przeznaczy na zakup latarek i powerbanków dla wojsk obrony terytorialnej Ukrainy i mieszkańców cywilnych pozostających bez prądu w zaatakowanym kraju. Organizatorom zależało także na stworzeniu dobrej, rodzinnej atmosfery i kolejnej okazji do integracji uchodźców i mieszkańców naszego regionu. Wszystkie cele udało się osiągnąć.

Co się działu na białobrzeskim rynku?

Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11:00, a jego początkiem była rozgrzewka przed biegiem poprowadzona przez Ewelinę Poziomecką i Katarzynę Miazgę – członkinie zarządu Fundacji. Po takim rewelacyjnym przygotowaniu przyszedł czas na start biegu. Sam aspekt sportowy to jednak nie wszystko. Na placu Zygmunta Starego można było skosztować dań z grilla Galerii Smaku, był dmuchany zamek Happy-hop dla dzieci, stoisko z watą cukrową, wolontariuszki malowały twarze, była możliwość zakupu smacznych ciast i rogalików. W trakcie wydarzenia odbyły się także warsztaty dla dzieci z dekorowania zawieszek ze sklejki prowadzone przez Weronikę Krzciuk, a także warsztaty i zabawy taneczne z Kasią Miazgą i Łukaszem Łukomskim.

Świetną zabawą okazał się także „Bieg z Klementyną” przygotowany dla młodszych uczestników. Ten bieg poprowadziła także członkini zarządu – Kasia Miazga, której podejście do dzieci sprawdziło się idealnie. Razem z Kasią i dzieciakami, pobiegła Gąska Klementyna i Prezes Fundacji Koalicja Dla Młodych – Dawid Jarząbek Nowak. Sam Dawid potwierdza, że dzieciaki mają ekstra kondycje i nie było to łatwe zadanie.

Szybko jak rakiety

Przerywamy na chwilę opis tego co działo się pod sceną, bo nasi biegnący bardzo szybko pokonali wyznaczony dystans. Pierwsi uczestnicy na mecie pojawili się już po kilku minutach.

A w jakiej kolejności?

Mężczyźni:
1 Miejsce – Rafał Lewocha
2 Miejsce – Grzegorz Neska
3 Miejsce – Karol Becz

Kobiety:
1 Miejsce – Karolina Manikowska
2 Miejsce – Aleksandra Zawadzka
3 Miejsce – Yewheniia Balkan

Najlepszy czas wśród ukraińskich uczestników uzyskał Denis Yarmolovich

Gratulacje dla wszystkich uczestników. Każdy spisał się na medal i dodał mocy Ukrainie.

Wracamy na Plac pełen atrakcji

Ekscytującym punktem tego wydarzenia były licytacje. W planie organizatorzy mieli jedną specjalną licytację – Wizyty Klementyny. Gąska Klementyna sama zaproponowała, że odwiedzi osobę, która wygra licytację. Ta wizyta może być w domu, może być niespodzianką na przyjęciu urodzinowym, może także przyjść do firmy czy wyskoczyć na kawkę. Ten pomysł okazał się cieszyć wielką popularnością. Licytacja była zażarta i okazało się, że musi odbyć się jeszcze jedna, chętnych nie brakowało. Skończyło się na tym, że Klementyna złoży aż trzy wizyty. Nie zdradzamy gdzie, bo jak wiemy, mają być niespodzianką. Odbyła się także spontaniczna licytacja lekcji indywidualnej z fundacyjnym tancerzem i komunikatorem w jednym. - Łukaszem. Hojni uczestnicy wydarzenia licytowali zawzięcie, a zwycięzcy wrzucili do puszek 1150 złotych. Łącznie tego dnia w naszych puszkach znalazło się blisko 6000 złotych, zebraliśmy także około 20 kilogramów baterii. Konkretna dawka mocy prawda?

Radość i integracja

Znakiem rozpoznawczym całego niedzielnego wydarzenia zdecydowanie była wspólna zabawa. Bez względu na wiek czy narodowość, wszyscy po prostu doskonale się bawili. Szczere uśmiechy wywołał udział dorosłych i poważnych, w animacjach dla Dzieci. W pamięci uczestników na długo pozostaną radosne wygibasy Pana Marcina Jagiełło i Sylwestra Falkowskiego. Ich dystans do siebie i otwartość zachęciła innych do zabawy. Nie brakowało też szaleństw w wykonaniu Eweliny Poziomeckiej czy najbardziej rozpoznawalnej w Białobrzegach wolontariuszki z Ukrainy – „Szczery Uśmiech” Tosya Baula. Pod wspólnym mianownikiem zarażania optymizmem przebiegało całe charytatywne wydarzenie.

Jak to się stało?

Fundacja Koalicja Dla Młodych jest solidarna z zaatakowaną Ukrainą od pierwszych dni. Magazyn darów, zbiórka środków finansowych, transporty darów do Łucka i Rawy Ruskiej, wsparcie i pomoc dla uchodźców w regionie, kursy języka polskiego dla dzieci i dorosłych, zakup obiadów i wyprawek szkolnych dla dzieci...to bardzo dużo, ale ciągle mało dla Fundacji. Dlatego pojawił się pomysł organizacji biegu. Od pomysłu do konkretnych planów i realizacji. A sama realizacja była możliwa dzięki zaangażowaniu innych. Partnerami Fundacji w tym wydarzeniu był Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi, BCK Białe Brzegi, Portale Bialobrzegi i Grojec24.net, Echo Dnia Białobrzegi, Galeria Smaku. Wydarzenie wsparli także strażacy z OSP Radzanów i OSP Pnie, KPP w Białobrzegach, WOPR Białobrzegi, lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, WTZ Olszynka, Klub Kobiet Aktywny Bobrek czy Dom Samopomocy w Jasionnie. Patronatem medialnym wydarzenie objęła Radomska Grupa Mediowa. Jak zawsze pomocni okazali się też lokalni przedsiębiorcy.

Będąc na wydarzeniu nie dało się nie zauważyć, że bez Wolontariatu z Klementyną nie udałoby się zorganizować takiego wspaniałego eventu. Wolontariusze byli wszędzie, zawsze z uśmiechem i gotowi do pomocy. Takiej ekipy można Fundacji tylko zazdrościć.

Koniec?

Fundacja nie skończyła pomagać, wraz z zakończeniem wydarzenia. Cały czas trwają dotychczasowe działania pomocowe, działa także magazyn darów, do którego także możecie dostarczać baterie, powerbanki czy latarki. Im więcej uda się uzbierać wspólnymi siłami, tym większa pomoc popłynie do Ukrainy. Pracownicy Fundacji są także zachwyceni samym pomysłem organizacji takich biegów i wydarzeń cyklicznie, można więc liczyć na kolejne wspaniałe spotkania z Gąską Klementyną.

(inf. prasowa)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Już w ten weekend Majowe Dni Białobrzegów!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Mateusz Mijal, Miły Pan, Long&Junior, Hlopaky, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Lady Pank - to wszystko czeka nas już w najbliższy weekend podczas Majowych Dni Białobrzegów 2022.

Dodano: 20 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net