Białobrzeski turniej Starosta Cup 2021

2 marca 2021 12:26; Bialobrzegi24.net

W sobotę 27 lutego 2021 r. w hali sportowej w Białobrzegach rozegrano pierwszą edycję turnieju piłki halowej ,,STAROSTA CUP 2021” dla dzieci z rocznika 2010 i młodszych. Turniej rozegrany został pod patronatem Starosty Powiatu Białobrzeskiego, Sylwestra Korgula oraz Prezesa Delegatury MZPN z siedzibą w Radomiu, Sławomira Pietrzyka.

Fot. rozpn.pl
Fot. rozpn.pl


Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn, w tym cztery z powiatu białobrzeskiego oraz po jednej z: radomskiego, grójeckiego, kozienickiego, zwoleńskiego, przysuskiego, szydłowieckiego.

Drużyny podzielono na dwie grupy po pięć zespołów w każdej, z których  do półfinałów awansowały po dwie najlepsze.

Od pierwszego gwizdka rywalizacja była zacięta, a młodzi zawodnicy wkładali całe serca w grę. Choć wielu z nich dopiero niedawno rozpoczęło przygodę z piłką nożną, to mecze stały na bardzo dobrym poziomie. Padało wiele remisowych wyników, a niekiedy losy meczów ważyły się do ostatnich sekund, bądź rozstrzygały się dopiero po rzutach karnych. Budziło to wiele pozytywnych emocji.

W wielkim finale spotkały się ze sobą drużyny Orlika Radom i Pilicy Nowe Miasto, zwyciężyli ci pierwsi wynikiem 4:0.

W meczu o 3 miejsce zmierzyły się drużyny z powiatu białobrzeskiego KS Błotnica i Pilicą Białobrzegi. W regulaminowym czasie gry padł remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Białobrzegów.

Oto klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Orlik Radom

2. Pilica Nowe Miasto

3. Pilica Białobrzegi

4. KS Błotnica

5. Orzeł Gielniów

6. Jastrząb Głowaczów

7. Zwolenianka Zwoleń

8. Oronka Orońsko

9. Syrenka Białobrzegi rocznik 2011/12

10. Młode Wilki Rogolin

Po rozegraniu wszystkich meczów przyszedł czas na dekoracje zwycięzców oraz na indywidualne wyróżnienia. Dla pierwszych trzech drużyn ufundowano okazałe puchary, każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal a najlepszy zawodnik, obrońca, bramkarz       i strzelec turnieju otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki.

Każde dziecko uczestniczące w zmaganiach za zaangażowanie otrzymało również narzutkę odblaskową z logo turnieju.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Filip Sowa z drużyny KS Błotnica.

Najlepszym strzelcem turnieju z 7 bramkami został Kacper Cieślik z drużyny Orlik Radom.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Alan Biń z Pilicy Nowe Miasto a tytuł najlepszego obrońcy turnieju przypadł Igorowi Marciszewskiemu z Pilicy Białobrzegi.

Rozmowa z Sylwestrem Korgulem, starostą powiatu białobrzeskiego

Panie Starosto, jak Pan ocenia ten turniej?

Już od ponad półtora roku pomysł chodził mi po głowie, aby zorganizować taką imprezę. Wreszcie ię udało i patrząc na te emocje dzieciaków, uważam, że było warto. Była wielka radość zwycięzców i łzy przegranych Poziom sportowy nie był tu najważniejszy. Chcieliśmy przede wszystkim odciągnąć dzieci od komputerów, telefonów, zachęcić do uprawiania sportu. Jedynym mankamentem były obostrzenia pandemiczne. Niestety do hali nie mogliśmy wpuścić kibiców. Szkoda ogromna, ale mam nadzieję, że następnym razem wszystko wróci do normy.

Czyli będzie ten, następny raz?

Wszystko wskazuje, że pójdziemy za ciosem. Chcemy organizować dla młodych piłkarzy takie turnieje. Następnym razem zaprosimy wszystkie ekipy z powiatu białobrzeskiego i po jednej drużynie z powiatów regionu radomskiego. Współpraca z prezesem Sławomirem Pietrzykiem układa nam się wyśmienicie. Nie jest wykluczone, że razem jeszcze nie raz zorganizujemy futbolowe święto.

Przez wiele lat grał pan w piłkę w KS Błotnica. Jak pańska forma?

Solidnie przygotowuję się do rundy wiosennej. Chcę nadal grać, bo zdrowie pozwala. Piłka jest odskocznią i najlepszym lekarstwem na stres. Dlatego dopóki zdrowie pozwoli, to będę trenował.

(rozpn.pl)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi

Gmina pozyskała milion złotych na przebudowę białobrzeskiego Targowiska

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Gmina Białobrzegi pozyskała prawie 1 mln zł w ramach konkursu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dodano: 14 kwietnia 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Karolina Adamska

BIAŁOBRZESCY POLICJANCI ROZPOCZĘLI AKCJĘ SZCZEPIEŃ

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Od piątku w powiecie białobrzeskim rozpoczęły się szczepienia mundurowych. Tak, jak w całym garnizonie mazowieckim, jako pierwsi dawki szczepionki przyjęli policjanci z „pierwszej linii”, którzy najczęściej mają bezpośredni kontakt z...

Dodano: 14 kwietnia 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Karolina Adamska

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 178

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" wśród tematów m.in. zerowe wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla inwestycji zdrowotnych samorządu województwa,...

Dodano: 13 kwietnia 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. policja.pl

Weekendowa akcja białobrzeskich policjantów

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Niebezpieczna jazda, zły stan techniczny oraz naruszenie warunków technicznych pojazdów - tak w skrócie można opisać sytuację podczas zlotów aut, które odbyły się w miniony weekend na terenie miasta Białobrzegi.

Dodano: 13 kwietnia 2021 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net

Za nami faza grupowa turnieju FIFA 21 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Łącznie w rozgrywkach wzięło udział 14 uczestników, a do fazy pucharowej awansowali: Andrzej Pękacki, Oskar Gos, Aleksander Pękacki oraz Jan Rąbkowski.

Dodano: 13 kwietnia 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Karolina Adamska