Białobrzeski maraton sukcesów, czyli reprezentacja na medal

14 czerwca 2022 05:41; Informacja prasowa

12 czerwca okazał się być wyjątkowo obfitujący w sukcesy, medale, tytuły i puchary. W Markach koło Warszawy odbyły się ogólnopolskie zawody – Holiday Dance Festiwal, na których tancerze z białobrzeskiego Kosmosu zdobyli worek medali. Białobrzegi były reprezentowane i promowane godnie, do czego Kosmos już nas przyzwyczaił, ale tym razem przeszli samych siebie.


Ogólnopolski Festiwal Tańca „Holiday Dance Festiwal” organizowany jest przez Grupę Festiwale, specjalizującą się w takich właśnie wydarzeniach. To już kolejne zawody tych organizatorów, z których puchary nad Pilicę przywożą tancerze z ulicy Mikowskiej. Tym razem znacząca była data turnieju. Sezon taneczny trwa tak jak rok szkolny, od września do czerwca, zawody odbywające się tuż przed wakacjami są więc podsumowaniem pracy w danym roku szkolnym, są swego rodzaju świadectwem. Dzieci i młodzież trenująca w szkole tańca Kosmos otrzymali za ten sezon świadectwa z czerwonym paskiem.

Do Marek pojechały cztery grupy turniejowe – GWIAZDKI, KOMETKI, RAKIETKI oraz DZIECI KOSMOSU. Każda z grup tańczy styl hip hop, ale wszystkie startowały w innych kategoriach wiekowych. W swoich kategoriach okazali się być tego dnia najlepsi.

Grupa GWIAZDKI wytańczyła PIERWSZE MIEJSCE w kategorii formacji HIP HOP do lat 7.

KOMETKI zatańczyła na PIERWSZE MIEJSCE w kategorii formacji HIP HOP  9 - 10 lat.

RAKIETKI zdobyły PIERWSZE MIEJSCE w kategorii formacji HIP HOP 10 - 11 lat.

DZIECI KOSMOSU natomiast tanecznym krokiem zdobyły PIERWSZE MIEJSCE w kategorii formacji HIP HOP Open 14-15 lat.

W ten sposób cztery grupy zwyciężyły w czterech różnych kategoriach, ale to nie wszystkie sukcesy tancerzy z Kosmosu. Młodzi pasjonaci wystartowali także jako soliści.

„Zależy nam aby rozwijać naszych tancerzy zarówno indywidualnie, jak i przez pracę w grupie. Chcemy aby każdy z nich potrafił reprezentować siebie, budować swój oryginalny styl i aby posiadali umiejętności taneczne na najwyższym poziomie. To daje im poczucie własnej wartości, pewność siebie i wiarę w swoje możliwości. Jednocześnie pracujemy z nimi w grupach turniejowych, gdzie wszyscy trenują na sukces całej ekipy. Uczą się pracy zespołowej, odpowiedzialności za całą drużynę i kształtują w sobie umiejętności potrzebne do wspólnego działania. Pomagają sobie nawzajem, uzupełniają się i wspierają. To wspaniała nauka, nie tylko tańca” - mówi trenerka grup i właścicielka szkoły tańca Kosmos, Katarzyna „Żabka” Miazga.

Tym razem w solo wystartowało 10 osób z Kosmosu i zdobyli aż 11 medali. Jak to się stało? Jeden z tancerzy, Mikołaj, zdobył „Złoto” w kategorii HIP HOP 13 lat, ale został także dodatkowo doceniony przez sędziów Nagrodą Specjalną dla solistów. Ponadto tancerze zdobyli:

Maja P. - I miejsce kat. Hip hop 7-9 lat
Hania K. - II miejsce kat. Hip Hop 7-9 lat
Hania S. - II miejsce kat Hip Hop 7-9 lat
Tosia K. - III miejsce kat Hip Hop 7-9 lat
Helena W. - II miejsce kat Hip Hop 10 lat
Małgosia S.- I miejsce kat Hip Hop 11 lat
Zosia W.- II miejsce kat Hip Hop 11 lat
Michalina P. - I miejsce kat Hip Hop 12 lat
Milena L.- I miejsce kat Hip Hop powyżej 14 lat

Łącznie Kosmos przywiózł z turnieju 9 złotych medali, 4 srebrne, 1 medal brązowy i nagrodę specjalną. Takie sukcesy młodych tancerzy cieszą i zasługują na wielkie brawa, ale czy jest recepta aby wygrywać? Czy jest sposób aby stworzyć idealnego tancerza?

„Każdy jest inny i na swój sposób doskonały. Na sukces oczywiście jest recepta i w teorii jest bardzo prosta. Wystarczą cztery składniki: PRACA, STRATEGIA, UCZEŃ Z PASJĄ i DOBRY TRENER. I tutaj prosta teoria się kończy. Taniec jest formą sztuki, w której narzędziem jest nasze ciało. Wymaga artystycznej estetyki, pewnego wczucia się, ducha i emocji. Wymaga także treningu fizycznego, który jest wymagający, podobnie jak w sporcie. Jest to ciężka praca dla tancerzy, trenerów i dla rodziców. Konieczna jest strategia, plan poprowadzenia swoich uczniów, trzeba wiedzieć jak przekazać wiedzę i umiejętności, jakich dobrać szkoleniowców i w jakim momencie rozwoju, nauczyć być dumnym z siebie, a jednocześnie mieć pokorę, cały czas podsycać pasję, rozpalać coraz większy ogień konieczny do ugotowania wspomnianych składników w smaczne danie. Konieczni są uczniowie z pasją, którzy nie poddają się przy niepowodzeniach, a czerpią z nich lekcje na przyszłość, cieszą się dobrymi wynikami, ale nie osiadają na laurach. Nie łatwo takich znaleźć i przyciągnąć do siebie, na szczęście nam się udaje. Dobry trener to już najłatwiejszy składnik, bo w Kosmosie jestem ja, Żabka i Zuza, oraz szkoleniowcy z najwyższej półki” - odpowiada trener szkoły tańca Kosmos, Łukasz „Ufo” Łukomski.

Czyli recepta jest i jak widać po białobrzeskich tancerzach – działa. Pozostaje cieszyć się sukcesami i dobrą sławą, której naszemu regionowi przysparzają kosmiczni reprezentanci. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy i ciągły rozwój. Gratulujemy dzieciakom, młodzieży, rodzicom i trenerom.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Na DK48 wjechała w pojazd służby drogowej

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

We wtorek po godz. 8.00 na drodze krajowej nr 48 kobieta prowadząca auto osobowe wjechała w pojazd służby drogowej.

Dodano: 28 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Finał programu stypendialnego Klementyny. Powstał utwór muzyczny i teledysk!

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Tego jeszcze nie było. Letni hit od Stypendystów Klementyny jest idealny na początek wakacji Fundacja Koalicja Dla Młodych już kolejny rok prowadzi program stypendialny – Stypendium Klementyna. Tym razem było trochę inaczej, wyjątkowo i z...

Dodano: 27 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

A może na camping?

  • Aktualności
  • Mazowsze

A może by tak spędzić weekend pod mazowiecką chmurką? Przygodę, niezależność, a jednocześnie komfort mamy gwarantowane. Samorząd Mazowsza zachęca do zwiedzania regionu. Jest tu sporo atrakcji, a już niedługo odbędą się pierwsze...

Dodano: 27 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Trasa S7 zablokowana po wypadku ciężarówki

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W pojeździe ciężarowym wystrzeliła opona. Zestaw przebił bariery rozdzielające oba pasy ruchu i przewrócił się na bok.

Dodano: 24 czerwca 2022 r. Komentowano: 2 razy Autor: Bialobrzegi24.net

To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

  • Aktualności
  • Mazowsze

Ostatni tydzień na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz projekt z regionu radomskiego i oddaj swój głos. Turniej dziecięcej piłki nożnej, instalacja holograficzna, festiwale, szkolenia dla kierowców czy budowy i...

Dodano: 21 czerwca 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny