Białobrzeski maraton sukcesów, czyli reprezentacja na medal

14 czerwca 2022 05:41; Informacja prasowa

12 czerwca okazał się być wyjątkowo obfitujący w sukcesy, medale, tytuły i puchary. W Markach koło Warszawy odbyły się ogólnopolskie zawody – Holiday Dance Festiwal, na których tancerze z białobrzeskiego Kosmosu zdobyli worek medali. Białobrzegi były reprezentowane i promowane godnie, do czego Kosmos już nas przyzwyczaił, ale tym razem przeszli samych siebie.


Ogólnopolski Festiwal Tańca „Holiday Dance Festiwal” organizowany jest przez Grupę Festiwale, specjalizującą się w takich właśnie wydarzeniach. To już kolejne zawody tych organizatorów, z których puchary nad Pilicę przywożą tancerze z ulicy Mikowskiej. Tym razem znacząca była data turnieju. Sezon taneczny trwa tak jak rok szkolny, od września do czerwca, zawody odbywające się tuż przed wakacjami są więc podsumowaniem pracy w danym roku szkolnym, są swego rodzaju świadectwem. Dzieci i młodzież trenująca w szkole tańca Kosmos otrzymali za ten sezon świadectwa z czerwonym paskiem.

Do Marek pojechały cztery grupy turniejowe – GWIAZDKI, KOMETKI, RAKIETKI oraz DZIECI KOSMOSU. Każda z grup tańczy styl hip hop, ale wszystkie startowały w innych kategoriach wiekowych. W swoich kategoriach okazali się być tego dnia najlepsi.

Grupa GWIAZDKI wytańczyła PIERWSZE MIEJSCE w kategorii formacji HIP HOP do lat 7.

KOMETKI zatańczyła na PIERWSZE MIEJSCE w kategorii formacji HIP HOP  9 - 10 lat.

RAKIETKI zdobyły PIERWSZE MIEJSCE w kategorii formacji HIP HOP 10 - 11 lat.

DZIECI KOSMOSU natomiast tanecznym krokiem zdobyły PIERWSZE MIEJSCE w kategorii formacji HIP HOP Open 14-15 lat.

W ten sposób cztery grupy zwyciężyły w czterech różnych kategoriach, ale to nie wszystkie sukcesy tancerzy z Kosmosu. Młodzi pasjonaci wystartowali także jako soliści.

„Zależy nam aby rozwijać naszych tancerzy zarówno indywidualnie, jak i przez pracę w grupie. Chcemy aby każdy z nich potrafił reprezentować siebie, budować swój oryginalny styl i aby posiadali umiejętności taneczne na najwyższym poziomie. To daje im poczucie własnej wartości, pewność siebie i wiarę w swoje możliwości. Jednocześnie pracujemy z nimi w grupach turniejowych, gdzie wszyscy trenują na sukces całej ekipy. Uczą się pracy zespołowej, odpowiedzialności za całą drużynę i kształtują w sobie umiejętności potrzebne do wspólnego działania. Pomagają sobie nawzajem, uzupełniają się i wspierają. To wspaniała nauka, nie tylko tańca” - mówi trenerka grup i właścicielka szkoły tańca Kosmos, Katarzyna „Żabka” Miazga.

Tym razem w solo wystartowało 10 osób z Kosmosu i zdobyli aż 11 medali. Jak to się stało? Jeden z tancerzy, Mikołaj, zdobył „Złoto” w kategorii HIP HOP 13 lat, ale został także dodatkowo doceniony przez sędziów Nagrodą Specjalną dla solistów. Ponadto tancerze zdobyli:

Maja P. - I miejsce kat. Hip hop 7-9 lat
Hania K. - II miejsce kat. Hip Hop 7-9 lat
Hania S. - II miejsce kat Hip Hop 7-9 lat
Tosia K. - III miejsce kat Hip Hop 7-9 lat
Helena W. - II miejsce kat Hip Hop 10 lat
Małgosia S.- I miejsce kat Hip Hop 11 lat
Zosia W.- II miejsce kat Hip Hop 11 lat
Michalina P. - I miejsce kat Hip Hop 12 lat
Milena L.- I miejsce kat Hip Hop powyżej 14 lat

Łącznie Kosmos przywiózł z turnieju 9 złotych medali, 4 srebrne, 1 medal brązowy i nagrodę specjalną. Takie sukcesy młodych tancerzy cieszą i zasługują na wielkie brawa, ale czy jest recepta aby wygrywać? Czy jest sposób aby stworzyć idealnego tancerza?

„Każdy jest inny i na swój sposób doskonały. Na sukces oczywiście jest recepta i w teorii jest bardzo prosta. Wystarczą cztery składniki: PRACA, STRATEGIA, UCZEŃ Z PASJĄ i DOBRY TRENER. I tutaj prosta teoria się kończy. Taniec jest formą sztuki, w której narzędziem jest nasze ciało. Wymaga artystycznej estetyki, pewnego wczucia się, ducha i emocji. Wymaga także treningu fizycznego, który jest wymagający, podobnie jak w sporcie. Jest to ciężka praca dla tancerzy, trenerów i dla rodziców. Konieczna jest strategia, plan poprowadzenia swoich uczniów, trzeba wiedzieć jak przekazać wiedzę i umiejętności, jakich dobrać szkoleniowców i w jakim momencie rozwoju, nauczyć być dumnym z siebie, a jednocześnie mieć pokorę, cały czas podsycać pasję, rozpalać coraz większy ogień konieczny do ugotowania wspomnianych składników w smaczne danie. Konieczni są uczniowie z pasją, którzy nie poddają się przy niepowodzeniach, a czerpią z nich lekcje na przyszłość, cieszą się dobrymi wynikami, ale nie osiadają na laurach. Nie łatwo takich znaleźć i przyciągnąć do siebie, na szczęście nam się udaje. Dobry trener to już najłatwiejszy składnik, bo w Kosmosie jestem ja, Żabka i Zuza, oraz szkoleniowcy z najwyższej półki” - odpowiada trener szkoły tańca Kosmos, Łukasz „Ufo” Łukomski.

Czyli recepta jest i jak widać po białobrzeskich tancerzach – działa. Pozostaje cieszyć się sukcesami i dobrą sławą, której naszemu regionowi przysparzają kosmiczni reprezentanci. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy i ciągły rozwój. Gratulujemy dzieciakom, młodzieży, rodzicom i trenerom.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Zaskakujące informacje ws. makabrycznego wypadku w miejscowości Małe Boże

  • Aktualności
  • Stromiec

Znany jest sprawca wypadku w miejscowości Małe Boże. To 19-latka, która twierdziła dotąd, że była pasażerką. - Okazało się, że to jednak ona siedziała za kierownicą.

Dodano: 3 października 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Straszny wypadek w gminie Stromiec! Audi przecięte na pół

  • Aktualności
  • Stromiec

W niedzielę po godz. 20.00 na drodze relacji Stromiec - Boże doszło do poważnego wypadku. Na skutek zderzenia osobowe audi zostało wręcz przecięte na pół. Drugie z aut biorących w wypadku - osobowy opel leży na boku.

Dodano: 2 października 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
SP ZOZ w Białobrzegach (fot. Bialobrzegi24.net)

Donald Tusk w Białobrzegach. Wicestarosta i PGNiG reagują

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zakład Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach dostał od PGNiG za to, że placówka… zużyła za mało gazu.

Dodano: 30 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Konferencja prasowa przed SP ZOZ w Białobrzegach

Donald Tusk w Białobrzegach. Chodzi o karę za ogrzewanie dla SP ZOZ

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W piątek przed budynkiem SP ZOZ w Białobrzegach odbyła się konferencja z udziałem lidera Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska.

Dodano: 30 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. materiały prasowe

W Stawiszynie odbyły się manewry z udziałem psów specjalnych

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Przewodnicy psów służbowych kolejny raz spotkali się na ćwiczeniach zorganizowanych w Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie. W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy psów z Aresztu Śledczego w Grójcu oraz z Zakładu Kynologii Policyjnej. Wspólne...

Dodano: 29 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa