Białobrzeski Kosmos w zaskakującym układzie tanecznym

23 października 2022 18:43; Informacja prasowa

22 października w Hali Sportowej Spartakus w Grójcu odbyły się Ogólnopolskie Spotkania Taneczne o Grand-Prix im. Marianny Kiszkurno. Uczniowie z białobrzeskiej szkoły tańca Kosmos także się tam pojawili i godnie reprezentowali swój region i swoją szkołę.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Na koncie młodych tancerek pojawiły się nowe medale, tytuły, dyplomy, puchar, ale przede wszystkim kolejne doświadczenia. Była to także okazja, aby po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentować szerszej publiczności najnowszą, nieco zaskakującą choreografię grupy Dzieci Kosmosu i poziom białobrzeskiego hip hopu. Jakie wrażenia zostawili po sobie kosmiczni tancerze?

Do Grójca z Kosmosu wybrało się 8 solistek i najstarsza formacja trenująca pod okiem Kasi Żabki Miazgi i Łukasza Ufo Łukomskiego. Zawody zakończyli zdobywając 3 złote medale, dwa srebrne, brązowy oraz finałowe miejsca 4,5 i 6. Na najwyższym miejscu na podium stanęły w swoich kategoriach Milena Lenartowicz i Marysia Kłosiewicz oraz formacja Dzieci Kosmosu. Srebrne medale wywalczyły Julia Szostek i Amelia Cieślak, brąz zdobyła Amelia Stańczyk. Miejsca poza podium, ale za to po świetnych występach, wywalczyły Maja Podsiadło, Nina Kaczorek i Marysia Stolarczyk. Trenerzy podkreślają, że są dumni ze wszystkich swoich tancerek, każda z nich dała z siebie wszystko i zaprezentowała się na wysokim poziomie. To doskonałe przedstawicielki Białobrzegów.

To jednak nie trofea były najważniejsze. Każdy turniej czy pokaz, to okazja aby zdobywać doświadczenie na parkiecie, przełamywać stres i tremę związaną z występem przed publicznością. Dla młodych osób to świetna okazja do rozwoju i budowania wiary we własne możliwości. Ten turniej dał także szansę aby po raz pierwszy w tym sezonie pokazać nową choreografię formacji Dzieci Kosmosu. Nie pierwszy raz układ tej grupy jest wykraczający poza utarte normy. Ekipa zatańczyła do jednego z utworów zespołu Rage Against The Machine, co nie jest typowym wyborem w przypadku formacji w stylu hip hop. W 3 minutowym układzie tanecznym pojawiły się nie tylko ruchy hip hopowe, ale także popping, locking, top rock, breaking i dancehall. Ta wybuchowa mieszanka okazała się być sukcesem. Widownia i sędziowie przyjęli ją brawami, trenerzy i tancerze z innych klubów otwarcie gratulowali, chwalili i dopingowali białobrzeskie tancerki. Pojawiły się nawet prośby o autografy od innych młodych pasjonatów tańca z Buska Zdroju.

(inf. prasowa)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Iwona Śliwa: odwołano mnie ze stanowiska na podstawie pomówień i insynuacji

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Publikujemy oświadczenie, jakie wydała Iwona Śliwa, którą zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał bez wypowiedzenia ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 6 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Policja.pl

Okradł mieszkanie w Białobrzegach. Teraz może "posiedzieć" nawet 10 lat

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Białobrzescy policjanci zatrzymali 40-latka, który usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie miasta. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 000 złotych. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w...

Dodano: 5 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Wiadomo dlaczego odwołano dyrektor liceum w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego opublikowano uchwałę w sprawie odwołania bez wypowiedzenia Pani Iwony Śliwy ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 4 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. lobialobrzegi.pl

Trzęsienie ziemi w białobrzeskim liceum! Ujawniono nieprawidłowości

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał ze stanowiska długoletnią dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej, Iwonę Śliwę.

Dodano: 1 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Wnętrza budynku OSP w Kożuchowie (fot. Bialobrzegi24.net)

Wyśmierzyce. Po remoncie dachu: grzyb, odpadające tynki i basen na podłodze

  • Aktualności
  • Wyśmierzyce

Mieszkańcy miejscowości Kożuchów w gminie Wyśmierzyce skarżą się, że przez źle wykonany remont dachu, dewastacji ulega budynek miejscowej remizy.

Dodano: 30 listopada 2022 r. Komentowano: 3 razy Autor: Bialobrzegi24.net