Białobrzeski hejnalista odegra hejnał Warszawy

29 marca 2022 13:12; Bialobrzegi24.net

W niedzielę 3 kwietnia o godzinie 11.15 druh Marek Malczewski z Białobrzeskiej Orkiestry OSP z wieży Zamku Królewskiego w Warszawie wykona Hejnał Warszawski. Uroczyste, gościnne odegranie hejnału w pisuje się obchody jubileuszu 110-lecia Orkiestry OSP Białobrzegi i jest niemałym wyróżnieniem bowiem będzie to jedyne takie gościnne wykonanie na przestrzeni 20 lat. Przypomnę, iż Druh Marek Malczewski wraz z kolegami z OSP Białobrzegi już drugi rok nieprzerwanie co niedziela wykonują hejnał Białobrzegów z Miejskiego Ratusza UMiG naszego miasta.

Fot. facebook.com/OrkiestraBialobrzegi/
Fot. facebook.com/OrkiestraBialobrzegi/

Hejnał Warszawski  został skomponowany przez Prof. Zbigniewa Bagińskiego, a pomysłodawcą był Henryk Łagodzki , nieżyjący już żołnierz AK uczestnik Powstania Warszawskiego .

Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z tego wydarzenia na profilu facebook: bckbialebrzegi oraz orkiestrabialobrzegi.

Warszawski hejnał niesie się nad naszą stolicą codziennie kwadrans po jedenastej – 17 września 1939 roku, po kolejnych niemieckich bombardowaniach, o tej godzinie zatrzymały się wskazówki zegara na warszawskim zamku. 19 lipca 1974 – dokładnie o tej samej ruszył nowy mechanizm, na odbudowanej Wieży Zygmuntowskiej. Dlatego właśnie o tej porze hejnaliści rozpoczynają wygrywanie melodii. Hejnał grany tak jak nasz w Białobrzegach trzykrotnie bowiem ma symbolizować trzy podstawowe wartości patriotyczne: "Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Dziś, jeszcze bardziej niż wcześniej, Hejnał Warszawski symbolizuje solidarność, wytrwałość w obliczu zagrożenia, nadzieję na zwycięstwo i powrót do normalności. Pomimo trudnego czasu dla nas wszystkich, strażnicy miejscy trwają na swoim posterunku i tą niezwykłą melodią dzielą się z warszawiakami.

Bądźcie z nami, niedziela 3 kwietnia punkt 11:15  na Placu Zamkowym w Warszawie i w mediach.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Już w ten weekend Majowe Dni Białobrzegów!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Mateusz Mijal, Miły Pan, Long&Junior, Hlopaky, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Lady Pank - to wszystko czeka nas już w najbliższy weekend podczas Majowych Dni Białobrzegów 2022.

Dodano: 20 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net