Białobrzeski hejnalista odegra hejnał Warszawy

29 marca 2022 13:12; Bialobrzegi24.net

W niedzielę 3 kwietnia o godzinie 11.15 druh Marek Malczewski z Białobrzeskiej Orkiestry OSP z wieży Zamku Królewskiego w Warszawie wykona Hejnał Warszawski. Uroczyste, gościnne odegranie hejnału w pisuje się obchody jubileuszu 110-lecia Orkiestry OSP Białobrzegi i jest niemałym wyróżnieniem bowiem będzie to jedyne takie gościnne wykonanie na przestrzeni 20 lat. Przypomnę, iż Druh Marek Malczewski wraz z kolegami z OSP Białobrzegi już drugi rok nieprzerwanie co niedziela wykonują hejnał Białobrzegów z Miejskiego Ratusza UMiG naszego miasta.

Fot. facebook.com/OrkiestraBialobrzegi/
Fot. facebook.com/OrkiestraBialobrzegi/

Hejnał Warszawski  został skomponowany przez Prof. Zbigniewa Bagińskiego, a pomysłodawcą był Henryk Łagodzki , nieżyjący już żołnierz AK uczestnik Powstania Warszawskiego .

Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z tego wydarzenia na profilu facebook: bckbialebrzegi oraz orkiestrabialobrzegi.

Warszawski hejnał niesie się nad naszą stolicą codziennie kwadrans po jedenastej – 17 września 1939 roku, po kolejnych niemieckich bombardowaniach, o tej godzinie zatrzymały się wskazówki zegara na warszawskim zamku. 19 lipca 1974 – dokładnie o tej samej ruszył nowy mechanizm, na odbudowanej Wieży Zygmuntowskiej. Dlatego właśnie o tej porze hejnaliści rozpoczynają wygrywanie melodii. Hejnał grany tak jak nasz w Białobrzegach trzykrotnie bowiem ma symbolizować trzy podstawowe wartości patriotyczne: "Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Dziś, jeszcze bardziej niż wcześniej, Hejnał Warszawski symbolizuje solidarność, wytrwałość w obliczu zagrożenia, nadzieję na zwycięstwo i powrót do normalności. Pomimo trudnego czasu dla nas wszystkich, strażnicy miejscy trwają na swoim posterunku i tą niezwykłą melodią dzielą się z warszawiakami.

Bądźcie z nami, niedziela 3 kwietnia punkt 11:15  na Placu Zamkowym w Warszawie i w mediach.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. ROZPN

Turniej o Puchar Wiosny w Białobrzegach. To była znakomita impreza (VIDEO!)

  • Sport
  • Białobrzegi

10 drużyn, dwie grupy, dużo goli i mnóstwo kibiców na trybunach. Białobrzegi okazały się bardzo gościnne i pierwszy turniej z cyklu "O Puchar Wiosny" możemy uznać za udany - pisze na swojej stronie Radomski Okręgowy Związek Piłki Noż...

Dodano: 5 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Jest bardzo ślisko na S7. Doszło do zderzenia dwóch aut

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W sobotę przed godziną 9.00 na drodze ekspresowej nr 7 w miejscowości Gózd doszło do zderzenia dwóch aut osobowych.

Dodano: 4 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
100 lat Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi 1922-2022

Białobrzegi moim miastem, Pilica moim klubem. Ukazał się album na 100-lecie klubu

  • Publicystyka i historia
  • Białobrzegi

Z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi ukazał się album, przedstawiający historię klubu w latach 1922-2022.

Dodano: 3 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. UMiG w Białobrzegach

Bulwar połączy ul. Krakowską z ul. Cichą. Rozpoczęły się prace!

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Rozpoczęły się prace przy budowie ścieżki przyrodniczej nad jeziorem wschodnim w Białobrzegach. Ciąg pieszy połączy ulicę Krakowską z ulicą Cichą. Gmina na to zadanie pozyskała środki z LGD Zapilicze w wysokości 172 tys. zł.

Dodano: 2 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. KPP w Białobrzegach

Białobrzeska Policja podsumowała 2022 rok

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

31 stycznia 2023 r. W Sali Konferencyjnej Hali Sportowej w Białobrzegach odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. W uroczystej naradzie uczestniczył I...

Dodano: 2 lutego 2023 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa