Białobrzeski hejnalista odegra hejnał Warszawy

29 marca 2022 13:12; Bialobrzegi24.net

W niedzielę 3 kwietnia o godzinie 11.15 druh Marek Malczewski z Białobrzeskiej Orkiestry OSP z wieży Zamku Królewskiego w Warszawie wykona Hejnał Warszawski. Uroczyste, gościnne odegranie hejnału w pisuje się obchody jubileuszu 110-lecia Orkiestry OSP Białobrzegi i jest niemałym wyróżnieniem bowiem będzie to jedyne takie gościnne wykonanie na przestrzeni 20 lat. Przypomnę, iż Druh Marek Malczewski wraz z kolegami z OSP Białobrzegi już drugi rok nieprzerwanie co niedziela wykonują hejnał Białobrzegów z Miejskiego Ratusza UMiG naszego miasta.

Fot. facebook.com/OrkiestraBialobrzegi/
Fot. facebook.com/OrkiestraBialobrzegi/

Hejnał Warszawski  został skomponowany przez Prof. Zbigniewa Bagińskiego, a pomysłodawcą był Henryk Łagodzki , nieżyjący już żołnierz AK uczestnik Powstania Warszawskiego .

Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z tego wydarzenia na profilu facebook: bckbialebrzegi oraz orkiestrabialobrzegi.

Warszawski hejnał niesie się nad naszą stolicą codziennie kwadrans po jedenastej – 17 września 1939 roku, po kolejnych niemieckich bombardowaniach, o tej godzinie zatrzymały się wskazówki zegara na warszawskim zamku. 19 lipca 1974 – dokładnie o tej samej ruszył nowy mechanizm, na odbudowanej Wieży Zygmuntowskiej. Dlatego właśnie o tej porze hejnaliści rozpoczynają wygrywanie melodii. Hejnał grany tak jak nasz w Białobrzegach trzykrotnie bowiem ma symbolizować trzy podstawowe wartości patriotyczne: "Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Dziś, jeszcze bardziej niż wcześniej, Hejnał Warszawski symbolizuje solidarność, wytrwałość w obliczu zagrożenia, nadzieję na zwycięstwo i powrót do normalności. Pomimo trudnego czasu dla nas wszystkich, strażnicy miejscy trwają na swoim posterunku i tą niezwykłą melodią dzielą się z warszawiakami.

Bądźcie z nami, niedziela 3 kwietnia punkt 11:15  na Placu Zamkowym w Warszawie i w mediach.

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Zaskakujące informacje ws. makabrycznego wypadku w miejscowości Małe Boże

  • Aktualności
  • Stromiec

Znany jest sprawca wypadku w miejscowości Małe Boże. To 19-latka, która twierdziła dotąd, że była pasażerką. - Okazało się, że to jednak ona siedziała za kierownicą.

Dodano: 3 października 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Straszny wypadek w gminie Stromiec! Audi przecięte na pół

  • Aktualności
  • Stromiec

W niedzielę po godz. 20.00 na drodze relacji Stromiec - Boże doszło do poważnego wypadku. Na skutek zderzenia osobowe audi zostało wręcz przecięte na pół. Drugie z aut biorących w wypadku - osobowy opel leży na boku.

Dodano: 2 października 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
SP ZOZ w Białobrzegach (fot. Bialobrzegi24.net)

Donald Tusk w Białobrzegach. Wicestarosta i PGNiG reagują

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zakład Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach dostał od PGNiG za to, że placówka… zużyła za mało gazu.

Dodano: 30 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Konferencja prasowa przed SP ZOZ w Białobrzegach

Donald Tusk w Białobrzegach. Chodzi o karę za ogrzewanie dla SP ZOZ

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W piątek przed budynkiem SP ZOZ w Białobrzegach odbyła się konferencja z udziałem lidera Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska.

Dodano: 30 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. materiały prasowe

W Stawiszynie odbyły się manewry z udziałem psów specjalnych

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Przewodnicy psów służbowych kolejny raz spotkali się na ćwiczeniach zorganizowanych w Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie. W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy psów z Aresztu Śledczego w Grójcu oraz z Zakładu Kynologii Policyjnej. Wspólne...

Dodano: 29 września 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa