Białobrzescy policjanci uratowali mężczyznę. Leżał wychłodzony na śniegu

15 lutego 2021 12:32; Bialobrzegi24.net

Policjanci z białobrzeskiej komendy uratowali 65-letniego mężczyznę, który wycieńczony i wychłodzony leżał w śniegu. Ponieważ z mężczyzną nie można było nawiązać kontaktu i nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, mundurowi udzielili mu pomocy, a następnie mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Zdjęcie poglądowe (fot. Policja.pl)
Zdjęcie poglądowe (fot. Policja.pl)

W piątek po południu podczas patrolowania miasta na jednej z ulic białobrzescy policjanci zauważyli leżącego między krzewami, w śniegu mężczyznę. Kontakt z mężczyzną był utrudniony. Miał zaburzenia mowy i nie wiedział, gdzie się znajduje. Objawy, które towarzyszyły mężczyźnie wskazywały, że może on znajdować się w głębokiej hipotermii. Policjanci udzielili 65-latkowi pierwszej pomocy i okryli go kocem termicznym. Na miejsce natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Podczas oczekiwania na pomoc medyczną, policjanci cały czas kontrolowali funkcje życiowe mężczyzny. Wycieńczony i wychłodzony 65-latek trafił pod opiekę lekarzy - informuje mł. asp. Ewa Kozyra, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach.

(mat)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

I Turniej FIFA 2021 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Ruszyły zapisy!

Dodano: 3 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Karolina Adamska
Mazowsze. Wiadomości z regionu

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 172

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" sprzeciw radnych Mazowsza przeciwko centralizacji szpitali, nowy sprzęt dla OSP Kuczbork, a także nowe eksponaty w Muzeum Mazowieckim w P...

Dodano: 1 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny

Amfiteatr, place zabaw i skatepark nad Pilicą? Tak, ale najpierw wał

  • Aktualności
  • Białobrzegi

We wtorkowej rozmowie z Zebrra.tv burmistrz Adam Bolek przyznał, że jeśli chodzi o podniesiony stan Pilicy to najgorsze mamy już za sobą. W najbliższych dniach odwołane zostanie pogotowie przeciwpowodziowe.

Dodano: 2 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Komenda PSP w Białobrzegach

Mł. kpt. Paweł Mirkowski odchodzi na emeryturę

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Pracował jako strażak ponad 20 lat.

Dodano: 2 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Karolina Adamska
Fot. rozpn.pl

Białobrzeski turniej Starosta Cup 2021

  • Sport
  • Powiat Białobrzeski

W sobotę 27 lutego 2021 r. w hali sportowej w Białobrzegach rozegrano pierwszą edycję turnieju piłki halowej ,,STAROSTA CUP 2021” dla dzieci z rocznika 2010 i młodszych. Turniej rozegrany został pod patronatem Starosty Powiatu Biał...

Dodano: 2 marca 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net