Białobrzescy policjanci spotkali się z rodzinami zastępczymi

6 września 2021 09:16; Informacja prasowa

W poniedziałek 30 sierpnia 2021 roku w Sali Konferencyjnej Hali Sportowej w Białobrzegach zorganizowano spotkanie z rodzinami zastępczymi, którego celem było poszerzenie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa ich podopiecznych.

Fot. KPP w Białobrzegach
Fot. KPP w Białobrzegach


Udział w niej wziął przedstawiciel lokalnych władz Pan Bartłomiej Kowalczyk - Wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego oraz pracownicy Miejsko-Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej mieszczących się na terenie powiatu białobrzeskiego. Organizatorami szkoleń i pokazów była Komenda Powiatowa Policji w Białobrzegach i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach.

Wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego Pan Bartłomiej Kowalczyk rozpoczął spotkanie podziękowaniem za jego inicjatywę, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie powiatu białobrzeskiego. Po przedmiotowym wystąpieniu odbyła się prezentacja dzielnicowych, służących w Komendzie Powiatowej Policji w Białobrzegach oraz Posterunkach Policji w Stromcu i Radzanowie, w ramach której wskazano rewiry, na których pracują oraz udostępniono rodzinom numery służbowe ich telefonów, w celu nawiązywania z nimi bezpośrednich kontaktów.

Następnie przeprowadzono prelekcje na temat rozpoznawania zagrożeń wynikających z zażywania przez młodzież środków odurzających i substancji psychoaktywnych. Policjanci przy użyciu prezentacji multimedialnej i walizki edukacyjnej zawierającej imitację środków odurzających przybliżali zebranym wygląd i rodzaje narkotyków, w tym "dopalaczy" oraz omawiali symptomy, jakie występują po ich zażyciu. Wskazywali rodzicom na jakie zachowania dzieci należy zwrócić uwagę oraz w jaki sposób i gdzie młodzież może ukrywać narkotyki.

Funkcjonariusze omówili ideę działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz prawidłowy sposób korzystania z niej. Przeprowadzili szkolenie na temat sposobu działania sprawców najczęściej popełnianych oszustw, tj. metodą „na wnuczka”’ „na policjanta”, „na prokuratora” oraz w jaki sposób należy w takich przypadkach się zachowywać, żeby nie stać się ofiarą tego typu przestępstw. Poruszony został również temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w sieci. Wskazano rodzicom zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi w sieci, narastającą falą sextingu i hackingu oraz skutki mogące wynikać z hejtowania rówieśników za pomocą komunikatorów społecznych. Zwrócono się z prośbą o przekazywanie dzieciom informacji, iż nic w sieci nie pozostaje anonimowe.

Kolejnym punktem spotkania była prelekcja na temat aspektów związanych z przestępczością i odpowiedzialnością karną nieletnich.  Wskazano programy i działania prewencyjne, jakie Policja podejmuje w celu przeciwdziałania tym zjawiskom.

Jednym z elementów spotkania był pokaz z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez Mateusza Rycerskiego - strażaka Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach, który wspólnie z dzielnicowym st. sierż. Marcinem Kacprzakiem zaprezentował m. in. sposób udzielania pomocy dzieciom i niemowlętom w przypadku zachłyśnięć i utraty przytomności.

Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie tematyką oraz formą spotkania działania te będą cyklicznie kontynuowane z innymi grupami społecznymi na terenie powiatu białobrzeskiego.

(mł. asp. Ewa Kozyra)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Szkolenia w ramach Białobrzeskiego Centrum Obywatelskiego

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH w ramach Białobrzeskiego Centrum Obywatelskiego prowadzi nie tylko działalność doradczą i pomocową dla organizacji pozarządowych, ale także szkoleniową.

Dodano: 27 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. archiwum Bialobrzegi24.net

Pilica Białobrzegi wraca na zwycięską ściężkę! Pokonała 2:1 Wissę Szczuczyn

  • Sport
  • Białobrzegi

W spotkaniu X kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Wissę Szczuczyn 2:1.

Dodano: 26 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Wielki powrót sekcji szachowej do Białobrzegów – MGOK otwiera nabór!

  • Kultura
  • Białobrzegi

Po długiej przerwie, szachy znowu w Białobrzegach! Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności na zajęcia które startują już w październiku!

Dodano: 26 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Zdecyduj co powstanie w Twoim regionie!

  • Aktualności
  • Mazowsze

Tylko do 10 października br. możesz zagłosować na projekt, który zostanie zrealizowany w Twojej okolicy. Właśnie trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz spośród 17 projektów w regionie radomskim i 29 ogólnowojewó...

Dodano: 24 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny

Białobrzescy policjanci kolejny raz organizują zbiórkę krwi

  • Wkrótce
  • Powiat Białobrzeski

W czwartek 7 października 2021 r. w godz. 8:00 – 12:00 na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, przy ul. Żeromskiego 23 zaparkowany będzie Mobilny Punkt Poboru Krwi, w którym po raz drugi w tym roku odbędzie się zbiórka krwi...

Dodano: 24 września 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net