Białobrzescy policjanci ruszyli w pościg za oplem vectrą. Za kierownicą pijany 32-latek bez prawa jazdy

24 października 2022 14:20; Informacja prasowa

Do 5 lat więzienia grozi 32-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policją. Mężczyzna został po pościgu zatrzymany przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego białobrzeskiej komendy. Okazało się, że był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Fot. KPP w Białobrzegach
Fot. KPP w Białobrzegach

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Pierzchnia. Policjanci z ruchu drogowego białobrzeskiej komendy chcąc zatrzymać do kontroli drogowej  opla vectre wydali wyraźny sygnał nakazujący zatrzymanie. Kierowca opla zwolnił i zaparkował na poboczu. W momencie kiedy mundurowi podchodzili do niego, ten z dużą prędkością ruszył i zaczął  odjeżdżać w kierunku Radzanowa. Funkcjonariusze  natychmiast ruszyli za oplem. Jadąc za nim oznakowanym radiowozem, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydając kierowcy wyraźne znaki do zatrzymania. Kierujący zlekceważył polecenie i cały czas uciekał przed radiowozem jadąc przez miejscowość Rogolin,  a następnie w kierunku Radzanowa.  Podczas ucieczki  policjanci swoim radiowozem zajechali drogę kierującemu oplem zmuszając go do zatrzymania pojazdu. Szybko wyszedł na jaw powód ucieczki mężczyzny. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, że miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Mężczyzna był na tyle nieodpowiedzialny, że w takim stanie przewoził również pasażerów.  32-letni  mieszkaniec gminy Radzanów noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty  niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. 32-latek odpowie również przed sądem za popełnione wykroczenie tj. kierowanie autem bez wymaganych do tego uprawnień.

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (1)

Pepus; 24 października 2022 16:02

Jak wsiadałem nie wyglądał na pijanego. Pozdrawiam

Przeczytaj również

Iwona Śliwa: odwołano mnie ze stanowiska na podstawie pomówień i insynuacji

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Publikujemy oświadczenie, jakie wydała Iwona Śliwa, którą zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał bez wypowiedzenia ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 6 grudnia 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Policja.pl

Okradł mieszkanie w Białobrzegach. Teraz może "posiedzieć" nawet 10 lat

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Białobrzescy policjanci zatrzymali 40-latka, który usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie miasta. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 000 złotych. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w...

Dodano: 5 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Wiadomo dlaczego odwołano dyrektor liceum w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego opublikowano uchwałę w sprawie odwołania bez wypowiedzenia Pani Iwony Śliwy ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 4 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. lobialobrzegi.pl

Trzęsienie ziemi w białobrzeskim liceum! Ujawniono nieprawidłowości

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał ze stanowiska długoletnią dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej, Iwonę Śliwę.

Dodano: 1 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Wnętrza budynku OSP w Kożuchowie (fot. Bialobrzegi24.net)

Wyśmierzyce. Po remoncie dachu: grzyb, odpadające tynki i basen na podłodze

  • Aktualności
  • Wyśmierzyce

Mieszkańcy miejscowości Kożuchów w gminie Wyśmierzyce skarżą się, że przez źle wykonany remont dachu, dewastacji ulega budynek miejscowej remizy.

Dodano: 30 listopada 2022 r. Komentowano: 3 razy Autor: Bialobrzegi24.net