Bezpieczna droga do szkoły z białobrzeską policją

17 września 2021 13:57; Karolina Adamska

Białobrzescy policjanci na terenie powiatu prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze dbają o to, aby najmłodsi czuli się bezpiecznie. Przypominają dzieciom o zasadach prawidłowego poruszania się po drogach, a szczególnie przechodzenia przez jezdnię.

KPP w Białobrzegach
KPP w Białobrzegach

„Bezpieczna droga do szkoły", to coroczne działania policjantów. Jeszcze w czasie trwania wakacji policjanci sprawdzali stan dróg i oznakowanie w rejonach szkół, a z chwilą rozpoczęcia roku szkolnego policyjne patrole pełnią służbę przede wszystkim w rejonach szkół i zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Białobrzescy policjanci rozpoczęli również spotkania w przedszkolach i szkołach, gdzie przypominają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz jak bezpiecznie spędzać czas poza zajęciami szkolnymi.
Szczególnym nadzorem mundurowi obejmą placówki, w rejonie których jest największe natężenie ruchu.
Powracające do szkoły, po wakacyjnej przerwie dzieci i młodzież, często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego apelujemy do kierujących, by zwracali szczególną uwagę na dzieci, które w rejonach szkół przechodzą przez jezdnię. Pamiętajmy, by zwolnić, zatrzymać się i umożliwić przejście oczekującym dzieciom.
"Bezpieczna droga do szkoły" to działania, które prowadzone są na terenie Białobrzegów i powiatu w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.


(Informacja prasowa)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach

Ćwiczenia i ewakuacja szkoły w Przybyszewie

  • Aktualności
  • Promna

W środę odbyły się ćwiczenia na obiekcie Zespołu Placówek Oświatowych w Przybyszewie. Były to manewry jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu gminy Promna.

Dodano: 21 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Białobrzegi POPularne! (VIDEO)

  • Po godzinach
  • Białobrzegi

Białobrzegi zyskują na popularności wśród tancerzy z całej Polski, szczególnie tych zajmujących się stylem POPPING.

Dodano: 20 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Jak zaplanować wyjazd na narty?

  • Po godzinach
  • Polska

Sezon zimowy zacznie się lada dzień, a wszyscy miłośnicy nart z pewnością już myślą, gdzie w tym roku będą mogli oddawać się swojej ulubionej rozrywce. W tym tekście opowiemy Ci o najważniejszych rzeczach, o których powinieneś pami...

Dodano: 20 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Jerzy Popiełuszko (fot. wikipedia.org)

Tajemnicza śmierć pod Białobrzegami. Zginęli śledczy, którzy badali sprawę zabójstwa ks. Popiełuszki

  • Publicystyka i historia
  • Białobrzegi

19 października 1984 r. komunistyczna Służba Bezpieczeństwa porwała ks. Jerzego Popiełuszkę wracającego ze Mszy św. w Bydgoszczy. Na przełomie 1984 i 1985 r. sąd skazał oficerów SB Grzegorza Piotrowskiego, Leszka Pękalę i Waldemara...

Dodano: 19 października 2021 r. Komentowano: 2 razy Autor: Tomasz Plaskota

Mazowsze. Wiadomości z regionu - odcinek 205

  • Aktualności
  • Mazowsze

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze. Wiadomości z regionu" mówimy m.in. o trwających konsultacjach zmian w uchwale antysmogowej, a także nowej pracowni tomografii komputerowej w Nowodworskim...

Dodano: 19 października 2021 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny