Będzie nowoczesny dworzec autobusowy w Białobrzegach

6 grudnia 2021 14:52; Bialobrzegi24.net

Władze miasta przymierzają się do wybudowania nowego dworca autobusowego. Powstanie on w zupełnie innym miejscu, niż dotychczas.

Dworzec autobusowy w Białobrzegach (fot. Bialobrzegi24.net)
Dworzec autobusowy w Białobrzegach (fot. Bialobrzegi24.net)

– To co dzisiaj funkcjonuje i nazywa się dworcem, to tak naprawdę trudno żeby takie określenie jeszcze funkcjonowało. Dlatego postanowiliśmy, że wybudujemy dworzec. Oczywiście mały, skromny dworzec autobusowy, ale dosyć nowoczesny w zupełnie innym miejscu, niż on dzisiaj funkcjonuje – zapowiedział burmistrz Adam Bolek w rozmowie z Zebrra.tv.

W przyszłym roku ma zostać przygotowany projekt, a realizacja powinna rozpocząć się w 2023 roku, jeśli Rada Miasta przeznaczy na to środki finansowe.

W rozmowie z Bialobrzegi24.net burmistrz ujawnił, iż nowy dworzec ma powstać przy skrzyżowaniu ul. Mikowskiej ze Spacerową. To narożna działka znajdująca się tuż przy drodze nr 48, nieopodal SP ZOZ. - Wydaje się nam, iż jeśli autobus będzie szybciej wjeżdżał do miasta i wyjeżdżał, to będziemy mieć szansę na większą liczbę połączeń. Obecnie przewoźnicy narzekają, że przejazd przez miasto zajmuje zbyt dużo czasu – wyjaśnia Adam Bolek.

(mat)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (1)

tooms; 9 grudnia 2021 19:32

Pandemia była/jest idealnym pretekstem by ograniczać siatkę połączeń do minimum i jest to trend ogólnopolski. Zmiana lokalizacji tutaj w niczym nie pomoże.

Przeczytaj również

Już w ten weekend Majowe Dni Białobrzegów!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Mateusz Mijal, Miły Pan, Long&Junior, Hlopaky, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Lady Pank - to wszystko czeka nas już w najbliższy weekend podczas Majowych Dni Białobrzegów 2022.

Dodano: 20 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net