Akcja Policji, Straży Pożarnej i WOPR nad Pilicą

6 sierpnia 2022 08:05; Informacja prasowa

4 sierpnia 2022 roku w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jak również akcji „Bezpieczne Wakacje”, Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach i osobami z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Białobrzegach prowadzili kontrole niestrzeżonych kąpielisk.

Fot. KPP w Białobrzegach
Fot. KPP w Białobrzegach

Sierż. szt. Marcin Kacprzak – dzielnicowy miasta Białobrzegi i sierż. Robert Popiel -p.o. dzielnicowy gminy Białobrzegi oraz przedstawiciele innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nad wodą, przeprowadzili kontrole niestrzeżonych kąpielisk na terenie powiatu białobrzeskiego. Wspólnie organizowane akcje mają na celu propagowanie bezpiecznych zachowań dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych podczas trwania wakacji.

Policjanci prowadzili wzmożone działania, które mają na celu zwrócenie uwagi turystów i mieszkańców na zagrożenia, jakie niosą za sobą nieodpowiedzialne zachowania nad wodą. Alkohol, brawura i przecenianie swoich umiejętności to w dużej mierze przyczyny tragicznych w skutkach zdarzeń. Dlatego funkcjonariusze bez przerwy apelują o niespożywanie alkoholu na plażach, kąpanie się tylko w wyznaczonych miejscach i tych, które są strzeżone przez ratowników. Ważne jest również zapewnienie odpowiedniej opieki dzieciom, które powinny być pod stałym nadzorem dorosłych.

Celem kontroli niestrzeżonych kąpielisk była m.in. działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego osób tam przebywających.

(KPP w Białobrzegach)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Ruszyły zapisy na 4.edycję Białobrzeskich Regat Kajakowych nad Pilicą

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Wydarzenie to idealny pomysł na rodzinne zakończenie wakacji nad Pilicą.

Dodano: 10 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. commons.wikimedia.org

Dzielnicowy pomógł bocianowi ze złamaną nogą

  • Aktualności
  • Wyśmierzyce

W poniedziałek białobrzescy policjanci zostali poinformowany, że przy trasie nr 48 w rejonie miejscowości Wyśmierzyce znajduje się bocian, który może potrzebować pomocy. Dzielnicowy powiadomił pracowników Urzędu Gminy w Wyśmierzycach....

Dodano: 10 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. policja.pl

Na ul. Krakowskiej doszło do kolizji drogowej z udziałem rowerzysty

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę około godziny 17:30 doszło do kolizji drogowej z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego.

Dodano: 10 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. policja.pl

Białobrzescy policjanci sprawdzają znaki drogowe. Jest apel do mieszkańców

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Białobrzescy policjanci rozpoczęli szczegółową lustrację dróg, oznakowań i sygnalizacji świetlnej na odcinkach przebiegających w rejonie szkół i przedszkoli na terenie naszego powiatu. Sprawdzenie oznakowań dróg ma na celu przede...

Dodano: 8 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

Kierowca BMW spowodował groźny wypadek na S7. Miał 2 promile

  • Aktualności
  • Promna

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca BMW, który w Promnie Koloni na trasie S7 spowodował wypadek drogowy. W wyniku zderzenia trzech pojazdów do szpitala została przewieziona pasażerka BMW. 32-letni mieszkaniec powiatu biał...

Dodano: 8 sierpnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa