Akcja Policji, Straży Pożarnej i WOPR nad Pilicą

6 sierpnia 2022 08:05; Informacja prasowa

4 sierpnia 2022 roku w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jak również akcji „Bezpieczne Wakacje”, Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach i osobami z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Białobrzegach prowadzili kontrole niestrzeżonych kąpielisk.

Fot. KPP w Białobrzegach
Fot. KPP w Białobrzegach

Sierż. szt. Marcin Kacprzak – dzielnicowy miasta Białobrzegi i sierż. Robert Popiel -p.o. dzielnicowy gminy Białobrzegi oraz przedstawiciele innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nad wodą, przeprowadzili kontrole niestrzeżonych kąpielisk na terenie powiatu białobrzeskiego. Wspólnie organizowane akcje mają na celu propagowanie bezpiecznych zachowań dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych podczas trwania wakacji.

Policjanci prowadzili wzmożone działania, które mają na celu zwrócenie uwagi turystów i mieszkańców na zagrożenia, jakie niosą za sobą nieodpowiedzialne zachowania nad wodą. Alkohol, brawura i przecenianie swoich umiejętności to w dużej mierze przyczyny tragicznych w skutkach zdarzeń. Dlatego funkcjonariusze bez przerwy apelują o niespożywanie alkoholu na plażach, kąpanie się tylko w wyznaczonych miejscach i tych, które są strzeżone przez ratowników. Ważne jest również zapewnienie odpowiedniej opieki dzieciom, które powinny być pod stałym nadzorem dorosłych.

Celem kontroli niestrzeżonych kąpielisk była m.in. działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego osób tam przebywających.

(KPP w Białobrzegach)

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Iwona Śliwa: odwołano mnie ze stanowiska na podstawie pomówień i insynuacji

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Publikujemy oświadczenie, jakie wydała Iwona Śliwa, którą zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał bez wypowiedzenia ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 6 grudnia 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Policja.pl

Okradł mieszkanie w Białobrzegach. Teraz może "posiedzieć" nawet 10 lat

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Białobrzescy policjanci zatrzymali 40-latka, który usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania na terenie miasta. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 000 złotych. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w...

Dodano: 5 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Informacja prasowa

Wiadomo dlaczego odwołano dyrektor liceum w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego opublikowano uchwałę w sprawie odwołania bez wypowiedzenia Pani Iwony Śliwy ze stanowiska Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach.

Dodano: 4 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. lobialobrzegi.pl

Trzęsienie ziemi w białobrzeskim liceum! Ujawniono nieprawidłowości

  • Aktualności
  • Białobrzegi

Zarząd Powiatu Białobrzeskiego odwołał ze stanowiska długoletnią dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej, Iwonę Śliwę.

Dodano: 1 grudnia 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Wnętrza budynku OSP w Kożuchowie (fot. Bialobrzegi24.net)

Wyśmierzyce. Po remoncie dachu: grzyb, odpadające tynki i basen na podłodze

  • Aktualności
  • Wyśmierzyce

Mieszkańcy miejscowości Kożuchów w gminie Wyśmierzyce skarżą się, że przez źle wykonany remont dachu, dewastacji ulega budynek miejscowej remizy.

Dodano: 30 listopada 2022 r. Komentowano: 3 razy Autor: Bialobrzegi24.net