Akcja policji i CBŚ w gospodarstwie na terenie gminy Stara Błotnica

3 lutego 2022 08:54; KPP w Białobrzegach

W miniony weekend funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach we współpracy z funkcjonariuszami Zarządu Centralnego Biura Śledczego w Radomiu oraz Podlaskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białymstoku, ujawnili na terenie gminy Stara Błotnica nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych

Fot. KPP w Białobrzegach
Fot. KPP w Białobrzegach

Podczas przeszukania budynków gospodarczych jednego z gospodarstw rolnych w gminie Staras Błotnica natrafiono na znaczne ilości krajanki tytoniowej i liści tytoniu oraz maszyny służące do ich przetwarzania i suszenia. W sumie zabezpieczono prawie 4 tony krajanki tytoniowej oraz ponad 11 ton liści tytoniu. Łączna suma uszczuplonej akcyzy to przeszło 13 milionów złotych.

W związku z tym przestępstwem zatrzymano 45-letniego Roberta K., któremu postawiono już zarzuty z art. 12 a ust. 2 Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Za to przestępstwo ustawodawca przewiduję karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Autor: Joanna Golus

Napisz komentarz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Bialobrzegi24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

Komentarze (0)

 

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Przeczytaj również

Już w ten weekend Majowe Dni Białobrzegów!

  • Wkrótce
  • Białobrzegi

Mateusz Mijal, Miły Pan, Long&Junior, Hlopaky, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Lady Pank - to wszystko czeka nas już w najbliższy weekend podczas Majowych Dni Białobrzegów 2022.

Dodano: 20 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

PILNE! Meredes stanął w płomieniach

  • Aktualności
  • Stara Błotnica

W czwartkowy wieczór w miejscowości Kadłubek w gminie Stara Błotnica doszło do pożaru samochodu osobowego marki mercedes.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 1 raz Autor: Bialobrzegi24.net
Fot. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach

W Białobrzegach uczczono pamięć Grzegorza Przemyka

  • Aktualności
  • Białobrzegi

W niedzielę, 15 maja 2022 r. w Białobrzegach odbyły się uroczystości poświęcone pamięci Grzegorza Przemyka i jego matki, Barbary Sadowskiej.

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net

Na co wydadzą pieniądze?

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie białobrzeskim dofinansowanych zostanie w sumie 17 projektó...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Materiał promocyjny
Fot. KPP w Białobrzegach

Podinsp. Paweł Ozga został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach

  • Aktualności
  • Powiat Białobrzeski

W poniedziałek podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, kierujący białobrzeską jednostką mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk serdecznie powitał i złożył gratulacje podinsp. Pawłowi Ozdze, który objął...

Dodano: 19 maja 2022 r. Komentowano: 0 razy Autor: Bialobrzegi24.net